Zpět na » Evropská liga » Trenér Dortmundu byl výkonem zklamán: Dostáváme laciné branky

Evropská liga - Trenér Dortmundu byl výkonem zklamán: Dostáváme laciné branky

Trenér Dortmundu byl výkonem zklamán: Dostáváme laciné branky © kicker.de - Trenér Dortmundu, Marco Rose

0

25.02. - Po úvodním střetnutí playoff Evropské ligy se dostal Dortmund do velice ošemetné situace, když si nechal nadělit hned čtyři branky na své půdě. A v odvetě v Glasgow dopadl německý tým opět jako sedláci u Chlumce. Porážka trenéra mrzí o to více, že Borussie inkasuje velice laciné branky.

Individuální chyby stály bundesligový klub postup do další fáze Evropské ligy. Myslí si to trenér Dortmundu, Marco Rose. Po remíze 2-2 a celkovém skóre 6:4 postoupili na úkor Borussie dál skotští Rangers. A nutno říci, že opravdu zaslouženě.

Úvod odvetného utkání německému klubu vůbec nevyšel. Potřeboval co nejdříve vstřelit branku a jedním z těch, na koho se spoléhalo nejvíce byl Julian Brandt, ale pětadvacetiletý útočník se naopak ve dvaadvacáté minutě provinil faulem, za který byla odpískána penalta. Do poločasu Dortmund sice skóre otočil ve svůj prospěch, ale smrtící úder zasadil Borussii v padesátésedmé minutě podruhé James Tavernier.

A právě mizernou obrannou fázi svého týmu si v pozápasovém rozhovoru vzal na mušku trenér Marco Rose. „Bylo nám jasné, že zápas v na Ibrox Stadium bude těžký. Domácí zápas by nikdy neměl dopadnout tak, jak dopadl v našem případě. A my jsme si život zkomplikovali ještě více, když jsme soupeří poskytnuli výhodu pokutového kopu a srazili se tím ze sedla.“

Do přestávky jsme přesto vedli a trochu se nechali ukolébat pocitem, že jsme nahoře a měli jsme dojem, že nás výkon ještě půjde nahoru. Ale soupeř na vývoj utkání zareagoval přeskupením týmu do pětičlenné záložní řady a nám v druhém poločase ttrvalo příliš dlouho, než jsme si na nové uspořádání zvykli. A to nás stálo další inkasovaný gól.“

Branky, které inkasujeme jsou naprosto banální. Byli jsme potrestáni za individuální chyby a to je problém, který nás provází celou sezónu. Bohužel kluci odevzdali na hřišti vše, ale postup nás stály naše vlastní chyby.