Zpět na » Evropská liga » Fotbalový svátek Neapol – Barcelona bude zárukou skvělého fotbalu

Fotbalový svátek Neapol – Barcelona bude zárukou skvělého fotbalu

Fotbalový svátek Neapol – Barcelona bude zárukou skvělého fotbalu © fcbarcelona.com - Napoli - Barcelona

0

Líbilo se

24.02. - V Neapoli by se fotbalové napětí dalo krájet. Na Stadio Diego Armando Maradona, dříve také nazývaný San Paolo, večer v rámci odvetného utkání playoff Evropské ligy vyběhnou Neapol a Barcelona. A právě slavný jmenovec oba kluby zavazuje, aby se prezentovali pohledným ofenzivním fotbalem.

Souboje Neapol - Barcelona mohl klidně být i malým předběžným finále a stejně tak se mohlo jednat o utkání Ligy Mistrů. Takovou bude mít kvalitu. Ale přesto, že se v očích fanoušků jedná „pouze“ o Evropskou ligu, oba týmy budou chtít Starý kontinent dobýt.

Barceloně stačí na Stadio Maradona vyhrát jakýmkoliv výsledkem, aby se dostala mezi posledních 16 týmů EL. Remíza pak povede k prodloužení ukončenému případnou loterií pokutových kopů. Trenér Xavi na lavičce Barcelony čelí výzvě vyřazovacího utkání poprvé v kariéře a Evropa bude s napětím sledovat, jak se svého úkolu zhostí.

Xavi Hernández v posledních dnech řešil zejména palčivou otázku, koho postavit do útoku. Ne snad, že by jeho tým decimovala zranění. Právě naopak, má k dispozici tolik kvalitních hrotových hráčů, že si může dovolit nechat pro tentokrát vydechnout Ferrana Torrese, který od svého příchodu do Barcelony žádné utkání nevynechal. Do základní sestavy proto naskočí Aubemayang, doplní ho nepostradatelný Gavi a o třetí místo svede boj Dembelé a Adama Traoré.

Dalším velkým otazníkem je post pravého obránce, i když se zdá pravděpodobné, že důvěru získá Sergino Dest i s ohledem na dobré výkony v posledních zápasech. Do základu se vrací také Piqué, který by měl ve středu spolupracovat s Araujem, zatímco nasazení Busquetse je naprostou povinností. V prvním utkání proti Neapoli odpočíval a v odvetě na hřišti mohou převážit zejména velké zkušenosti, kterých má Busquets nepočítaně.

Andrea Suttnerová / sport.es

Nejnovější články