Zpět na » Evropská liga » Slavia vyřídila Rangers po dvou červených kartách domácích, dál jdou i Rudí ďáblové

Evropská liga - Slavia vyřídila Rangers po dvou červených kartách domácích, dál jdou i Rudí ďáblové

Slavia vyřídila Rangers po dvou červených kartách domácích, dál jdou i Rudí ďáblové © slavia.cz - Slavia v utkání s Rangers

1

18.03. - REVIEW Skotský mistr si odvetný duel s pražskou Slavií pravděpodobně spletl s jiným sportem, duel dohrál v devíti a Slavia po zásluze slaví postup. Dál jde i Manchester United, na San Siru zvítězil po brance střídajícího Paula Pogby. Senzačně končí Tottenham, v Záhřebu po prodloužení padl poměrem 3:0.

AC Milán 0:1 (0:0) Manchester United

Branka: 48. Pogba

Velmi nudný první poločas vidělo San Siro při odvetném utkání AC s Manchesterem United. Až v závěru zahrozil Saelemaekers, Henderson nepředvedl jistý zákrok, ale míč vyrazit dokázal.

Následně se osmělil Krunič, ale míč poslal vedle tyče. To Ole Gunnar Solskjaer do druhé půle poslal Paula Pogbu a uzdravený záložník rozhodl o postupu United.

Už po necelých třech minutách totiž došlo k obrovskému závaru, domácí hráči nedokázali míč odpálit mimo nebezpečí a Pogba střelou z úhlu překvapil Donnarummu.

Milán poslal na hřiště také svou uzdravenou hvězdu, Zlatan Ibrahimovič se dostal do jediné vážnější šance. Přeskočit dokázal Shawa, Hendersona ale překonat nedokázal. United tak vítězí 0:1 a postupují do čtvrtfinále Evropské ligy.

Rangers 0:2 (0:1) Slavia Praha

Branky: 14. Olayinka, 74. Stanciu

Slavia předvedla na půdě skotského mistra další skvělý bojovný výkon. Útok Rangers byl naprosto vymazán a výsledkem tak byl fakt, že si hráči domácího celku spletli sport.

Pokud by arbitr dnešního duelu Orel Grinfeld nasadil od první minuty přísnější metr, zřejmě by jej nedohrálo daleko více hráčů než jen dva. Ale pěkně popořadě.

Slavia přečkala úvodní nápor domácích a po čtvrthodině dokázala sama udečřit. Na parádní centr Bořila si naskočil Olayinka a McGregor neměl nárok. Na opačné straně se pokusil vyrovnat Kent, Kolář jeho záměr vystihl.

Lépe si nevedl ani Morelos, ten bránu dokonce minul. Brzy po startu druhé půle poslal Steven Gerrard na hřiště Kemara Roofa, který se měl postarat o vyrovnání. Místo toho po sedmi minutách likvidačně trefil kopačkou gólmana Koláře do hlavy a byl okamžitě vyloučen.

Za Koláře, který nakonec nemusel do nemocnice, ovšem hlavu má sešitou pořádně, nastoupil teprve osmnáctiletý Matyáš Vágner. A vedl si zkušeně, i když nic dramatického řešit nemusel.

Už za jedenáct minut totiž inkasoval další červenou kartu Balogun a Nicolae Stanciu nádherným přímým kopem podruhé rozvlnil síť. Poté už tekly jen nervy. V samotném závěru Kúdela něco pošeptal Kamarovi a strhla se poměrně závažná mela.

Výsledkem byly žluté karty pro Goldsona a Kúdelu. Nic dalšího už se nestalo a tak Slavia může zítra čekat na další los v Nyonu.

Výsledky odvetných zápasů osmifinále Evropské ligy:

Arsenal - Olympiakos 0:1 (51. El Arabi), první zápas 3:1, postupuje Arsenal.
Dinamo Záhřeb - Tottenham 3:0 po prodloužení (62., 83. a 106. Oršić), první zápas 0:2, postupuje Dinamo Záhřeb.
Molde - Granada 2:1 (29. vlastní J. Vallejo, 90. z penalty Hestad - 72. Soldado), první zápas 0:2, postupuje Granada.
Šachtar Doněck - AS Řím 1:2 (69. Moraes - 48. a 72. Mayoral), první zápas 0:3, postupuje AS Řím.
AC Milán - Manchester United 0:1 (48. Pogba), první zápas 1:1, postupuje Manchester United.
Rangers - Slavia 0:2 (14. Olayinka, 74. Stanciu), první zápas 1:1, postupuje Slavia.
Villarreal - Dynamo Kyjev 2:0 (13. a 36. G. Moreno), první zápas 2:0, postupuje Villarreal.
Young Boys - Ajax 0:2 (21. Neres, 49. z penalty Tadić), první zápas 0:3, postupuje Ajax.