Zpět na » Evropská liga » Mikel Arteta odmítal po remíze se Slavií Praha kritiku. Arsenal podle něj udělal jedinou chybu

Evropská liga - Mikel Arteta odmítal po remíze se Slavií Praha kritiku. Arsenal podle něj udělal jedinou chybu

Mikel Arteta odmítal po remíze se Slavií Praha kritiku. Arsenal podle něj udělal jedinou chybu © express.co.uk - Mikel Arteta

0

09.04. - Manažer Arsenalu Mikel Arteta po remíze 1:1 v Evropské lize se Slavií Praha prohlásil, že jeho tým v závěrečných minutách hry “nevypnul“, ale udělal špatné rozhodnutí, když svému soupeři daroval rohový kop, po kterém padl vyrovnávací gól. Arsenal v utkání promarnil řadu šancí, než se prosadil náhradník Nicolas Pépé, jenže minutu před koncem zápasu srovnal po rohu Tomáš Holeš.

Arteta prožil další frustrující zápas na lavičce Arsenal, který nedokázal odpovědět na nevydařený víkendový zápas s Liverpoolem, jenž skončil prohrou 3:0 a domácí si remízou se Slavií zkomplikovali postup do další fáze Evropské Ligy.

Arsenal byl po zápase kritizován za to, že vypustil závěr utkání a dovolil Slavii srovnat stav, Arteta ale trval na tom, že jeho tým neztratil soustředění a nemá starosti s tolik propíranou mentalitou svého týmu.

„Nemyslím si, že vypnuli, prostě jen udělali špatné rozhodnutí, když hráli míč do oblasti, kde jsme byli uvězněni a zavinili jsme tím rohový kop,“ obhajoval Arteta po zápase své hráče.

Když si v Evropě vytvoříte velké šance, musíte je využít. To nám chybělo. Myslím si, že jsme si zasloužili lepší výsledek, než jaký jsme měli.“

„Když se nám podařila nejtěžší věc, kterou bylo vstřelit první gól, stačilo přečkat poslední čtyři nebo pět minut. To jsme ale nedokázali a dali jsme jim příležitost skórovat po rohovém kopu.“

Arteta se také zastal svých hráčů, kteří byli znovu kritizováni za svůj málo bojovný přístup. „Mentalita mého týmu? Ne, s tím nemám žádné starosti.“

ArsenalMentalita hráčů Arsenalu je častým tématem mezi fanoušky i médii. (zdroj: skysports.com)

Arsenalu po nevýrazném prvním poločase pomohla až střídání a především útočník Pierre-Emerick Aubameyang, který kvůli svému střeleckému trápení začínal jen na lavičce náhradníků, byl pro obranu Slavie po příchodu na hřiště velkým nebezpečím.

„Snažíme se být co nejupřímnější a s hráči komunikovat, aby pochopili svoji roli v zápase, a když nastoupili, ukázali správný přístup a odhodlání.“

„Víme, že jsme měli možnost změnit věci pomocí pěti střídání a věřili jsme, že na to přišel ten správný čas a střídající hráči měli na hru velký dopad.“

„Víme, že v tomto turnaji hrají střídání velkou roli a i naše měla dopad, jaký jsme chtěli. Bohužel jsme toho nedokázali plně využít, ale viděli jsme, co jsme chtěli.“

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.