Zpět na » Ostatní » Co čeká José Mourinho od svého nového klubu?

Co čeká José Mourinho od svého nového klubu?

Co čeká José Mourinho od svého nového klubu? © iconsport.photo - José Mourinho

3

Líbilo se

22.04. - José Mourinho už sice v AS Řím skončil, ale v klubu ho považují právem za ikonu. Mourinho totiž značku klubu posunul na úplně jinou úroveň. Posily typu Dybala nebo Lukaku by asi bez něho nepřišly, byly tu také dvě finále evropských pohárů. Co ale čeká "The special one" od svého nového zaměstnavatele? Hlavním požadavkem jsou férové cíle.

José Mourinho změnil fotbal. Ačkoliv ano, Rinus Michels, Arigo Sacchi, Johan Cruyff a další byli skutečnými hvězdami z lavičky, žádný z koučů před Mourinhem nepůsobil jako ta skutečná fotbalová hvězda. Mourinho s jeho chytlavou arogancí a charisma celý fotbalový svět pobláznil. Vyhrál Ligu mistrů s Portem i Interem Milán, Chelsea pomohl na stupýnek, kde je dnes. Byl i v Realu Madrid, Manchesteru United nebo Tottenhamu, kde to ale moc nevyšlo. Naposledy pak portugalská ikona vedla AS Řím, a i tam změnila vše.

Legenda Říma

Mourinho změnil AS Řím už jen svým příchodem. Snad nikdy nebyla na tento klub upřena taková pozornost. Ancelotti, Totti, Džeko a další velké postavy klubové historie byly co se pozornosti týče naprosto zastíněni. Díky Mourinhovi pak dorazil třeba Paulo Dybala, letos Romelu Lukaku. Obrovská jména, která šla do jiného klubu, než dříve třeba Džeko. Mourinho navíc vyhrál Konferenční ligu, vloni byl ve finále Evropské ligy. Ačkoliv doma v lize to nikam zrovna neposunul, klub jako takový neskutečně. Po bídných výsledcích byl ale letos odvolán a nahrazen Danielem De Rossim. Na nové angažmá čeká a nyní prozradil, co od nového klubu požaduje.

Mourinhovy požadavky

To hlavní, co požaduji je to, aby byly klubové cíle a vize všemi nastavené férově. Nemůžu jít do klubu, kde se ode mě bude očekávat titul jen kvůli mému jménu. Lidé by se na mě měli dívat jako na každého jiného trenéra. Je pro mě důležité, aby mi klub předložil nějaké cíle a já si řekl že ano, pro to se vyplatí bojovat. Nechci říkat, že ty cíle musí být realistické, ale alespoň polorealistické. Když jsem přišel do Říma, titul z Konferenční ligy a finále Evropské ligy od nás také nikdo nečekal. Je ale nemožné, že půjdu do klubu co bojuje o udržení a mám s ním vyhrát Ligu mistrů," řekl José Mourinho.

José Mourinho

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články