Zpět na » Premier League » West Ham místo Liverpoolu? Kladiváři by chtěli trenéra Amorima

West Ham místo Liverpoolu? Kladiváři by chtěli trenéra Amorima

West Ham místo Liverpoolu? Kladiváři by chtěli trenéra Amorima © iconsport.photo - Ruben Amorim

0

Líbilo se

22.04. - Spekuluje se o tom, že přesun Rubena Amorima ze Sportingu Lisabon do Liverpoolu je už prakticky hotová věc, ačkoliv to sám manažer odmítl. Nyní přichází hodně zajímavý obrat, protože jednání s mladým a hodně ambiciózním koučem údajně zahájil i West Ham, jenž se podle všeho hodlá posunout od Davida Moyese a je ochoten Amorima vyplatit.

West Ham udělal z Davida Moyese domácí legendu, ačkoliv to vyšlo až napodruhé a jednoduché to rozhodně nebylo. Moyes ale dokázal z týmu na hraně sestupu udělat stabilní mužstvo první poloviny tabulky, dokázal s ním vyhrát Konferenční ligu a fanoušci po jeho odchodu rozhodně budou mít na co vzpomínat. Dost možná ale jeho čas přichází právě nyní. Vedení West Hamu je údajně připraveno říct Moyesovi sbohem a přivést někoho nového, mladšího, kdo klub dokáže zase pozvednout. Manažeři jako Iraola nebo O´Neil vypadají ideálně.

Náhrada za Kloppa

Jenomže The Hammers míří na mnohem větší jméno, a to na Rubena Amorima, kouče Sportingu Lisabpn, jenž je už nějakou dobu spojován s Manchesterem United, ale především pak s Liverpoolem v posledních týdnech. Bývalého portugalského reprezentanta si totiž Liverpool měl vyhlédnout jako náhradu za loučícícho se Kloppa a údajně už je na světě jakási dohoda, ačkoli sám Amorim řekl, že s Liverpoolem nejednal. Neoficiálně ale dá se říct potvrdil to, že už myslí na posun ze Sportingu, s nímž dokázal opravdu velké věci a i letos míří na titul.

Amorim do West Hamu?

A právě West Ham ho měl nyní kontaktovat s tím, že by si přál, aby se stal náhradou za Davida Moyese. Amorim by po něm ve West Hamu nezdědil špatný kádr a hráči jako Kudus, Paqueta (ačkoliv asi odejde), nebo Álvarez jsou typologcky spíše hráčmi pro Amorima, než pro Moyese. West Ham by Amorima musel vykoupit. Sportng má totiž ve smlouvě s Amorimem výstupní klauzuli okolo 20 milionů eur. Kdyby mladý portugalský trenér upřednostnil West Ham před Liverpoolem, byl by to opravdu obrovský šok. Pokud nevyjde Amorim, West Ham by se chtěl zaměřt na Lopeteguiho.

David Moyes

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články