Zpět na » Ostatní » EURO 2024: Skupinové zápasy, které si nesmíte nechat ujít

EURO 2024: Skupinové zápasy, které si nesmíte nechat ujít

EURO 2024: Skupinové zápasy, které si nesmíte nechat ujít © iconsport.photo -

0

Líbilo se

08.04. - Až 14. června 2024 odstartuje Evropský šampionát ve fotbale v Německu, dočkají se fanoušci pořádné dávky zajímavých utkání v každé ze skupin. Některé zápasy mají jasně dané favority, jiné budou napínavé do poslední minuty. Postoupí obhájci titulu, Itálie, z obtížné skupiny B? Rozloučí se labutí písní Cristiano Ronaldo na svém pravděpodobně posledním velkém turnaji? Vyladí domácí Německo za dva měsíce formu?

Turnaj Euro 2024 začne ve velkém stylu, neboť hned v úvodním zápase přivítá hostitelské Německo nevyzpytatelné Skotsko. Trojnásobní vítězové Evropského šampionátu to nebudou mít vůbec jednoduché, protože kvalifikací Skotsko proplulo jen s jednou prohrou a připsalo si vítězství na úkor Španělska nebo Norska, což nebylo zcela očekávané. Skotsko v posledních osmi soutěžních zápasech Německo neporazilo, ale 14. června bude v mnichovské aréně pořádně horko.

Německo - Skotsko (14. června 21:00, Allianz Aréna)

Popáté v řadě se na Euro 2024 proti sobě postaví Španělsko a Itálie a tak je jejich souboj již brán jako takovou klasiku evropských šampionátů. Španělsko vyhrálo turnaj naposledy v roce 2012, kdy ve finále nadělilo Itálii 4:0, a i tentokrát bude patřit k velkým favoritům. Do Německa dorazí s velmi mladým týmem, v němž nechybí hvězdná jména Rodri, Pedri nebo kometa Lamine Yamal. Držitelé titulu z Itálie se po remíze v posledním utkání kvalifikace vyhnuli jen těsně playoff, ale pod taktovkou trenéra Spalettiho určitě budou mít vysoké cíle a jsou jedním z týmů, které bude radost sledovat.

Španělsko - Itálie (20. června 21:00, Gelsenkirchen)

Po odvetě bude toužit Dánsko, které v prodloužení semifinále Euro 2020 ve Wembley padlo proti domácí Anglii. Oba týmy si v kvalifikaci vedly nadmíru dobře, skončily shodně na prvních pozicích, přičemž Anglie zůstala dokonce zcela neporažena. Do Německa tedy přijede sebevědomý tým s očekáváním hladkého postupu do vyřazovací fáze.

Dánsko - Anglie (20. června 18:00, Frankfurt)

Nizozemí, vítězové Euro z roku 1988, nastoupí proti Francii, šampionovi z let 1984 a 2000. Tulipány se sice od roku 2004 nedokázali dostat přes čtvrtfinále 2044, ale hráči jako Virgil van Dijk, Xavi Simons a Cody Gakpo zaručují, že na Euro 2024 dorazí velmi kvalitní tým. Do cesty se mu už ve skupině postaví Francie, který na posledním Euro 2020 vypadla po pokutových kopech se Švýcarskem, ale chce navázat na slibné druhé místo z roku 2016. A když máte v týmu hvězdu velikosti Kyliana Mbappého, nelze se spokojit s ničím jiným než ambicemi nejvyššími.

Nizozemí - Francie (21. června 21:00, Lipsko)

Belgie přijede do Německa s velkým sebevědomím poté, co Romelu Lukaku stanovil nový rekord kvalifikace se 14 góly. Co nejvíce znepříjemnit život se Belgii bude pokoušet Rumunsko, které se po neúspěchu v kvalifikaci o Euro 2020 vrací na evropská kolbiště. Vzpomínat přitom budou na Euro 2020, kdy postoupili překvapivě ze skupiny smrti s Anglií, Německem a Portugalskem, než vypadli ve čtvrtfinále s Itálií.

Euro 2024 by mohl být labutí písní pro nejlepšího střelce mužských mezinárodních utkání všech dob, Cristiana Ronalda, který se pokusí do své bohaté sbírky přidat poslední velkou trofej. Portugalsko i díky jeho deseti brankám vyhrálo všech deset zápasů v kvalifikační skupině J, ale Euro 2024 bude přece jen trochu jiné. I tak by nemělo Portugalsko ve skupině najít přemožitele a ostatní týmy mohou jedině překvapit, včetně Turecka.

Turecko - Portugalsko (22. června 18:00, Dortmund)

Přečtěte si také: Euro 2024: Je domácí Německo favoritem turnaje?

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články