Zpět na » Premier League » Liverpool zahájil jednání s Rubenem Amorimem jakožto novým trenérem

Liverpool zahájil jednání s Rubenem Amorimem jakožto novým trenérem

Liverpool zahájil jednání s Rubenem Amorimem jakožto novým trenérem © iconsport.photo - Ruben Amorim

1

Líbilo se

05.04. - V létě skončí éra Jürgena Kloppa v Liverpoolu, jenž se do klubové historie zapsala zlatým písmem. Otázkou však nadále zůstává, kdo dokáže úspěšného německého kouče nahradit. Liverpool už údajně vyhlédlou náhradu má. Již totiž měla započtít jednání s aktuálním manažerem Sportingu Lisabon Rubenem Amorimem.

Jürgen Klopp po Brendanu Rodgersovi převzal Liverpool asi v ne úplně záviděníhodné pozici. Jenomže on to zvládl. Charismatický německý kouč postavil mužstvo, jenž se stalo prakticky jediným konzistentním pronásledovatelem Manchesteru City a to i s tím, že do něj nebylo investováno tolik peněz, nebyly v něm takové hvězdy na každém postu. Klopp vyhrál s Liverpoolem jako první kouč v historii Premier League mistrovský titul a vyhrál i Ligu mistrů. Stal se legendou. Rozhodl se ale, že v létě dá Liverpoolu sbohem. Už na to prostě nemá energii.

Náhrada za Jürgena Kloppa

Mluvilo se tak o Xabim Alonsovi jako jeho náhradě. Vzhledem k tomu, že bývalý skvostný záložník zůstane v Leverkusenu, Liverpool se musí dívat jinam. Možností byl údajně De Zerbi, ale nyní je favoritem Ruben Amorim. Jako hráč udělal kariéru v Benfice Lisabon nebo Braze a stihl i 14 startů za portugalský národní tým. Po konci kariéry se dal na trenéřinu, začal v klubu Casa Pia, chvíli byl v Braze a nakonec zakotvil ve Sportingu Lisabon. Tam působí už od roku 2020 a odvádí opravdu skvělou práci, díky níž se dostal na radary největších klubů planety.

Mezi nimi je právě i Liverpool, jenž už měl údajně zahájit jednání s Amorimem. Příchod portugalského kouče ale nebude zadarmo. Ve smlouvě se Sportingem Lisabon, jenž je platná až do roku 2026, má i výstupní klauzuli ve výši 20 milionů eur. To by z Amorima udělalo jednoho z nejdražších koučů historie. Přitom už v top 10 jednou je. Jako za neznámého kouče s minimem zkušeností za něj Sporting Braze kdysi zaplatil 10 milionů eur. Čas na jednání ještě Liverpool má. Zřejmě je ale právě Amorim prioritou a s největší pravděpodobností to bude on, kdo se stane novým trenérem The Reds.

Ruben Amorim

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články