Zpět na » Ostatní » Victor Osimhen: Největší propadák AFCONU

Victor Osimhen: Největší propadák AFCONU

Victor Osimhen: Největší propadák AFCONU © iconsport.photo - Victor Osimhen

0

Líbilo se

12.02. - Victor Osimhen jel na AFCON jakožto jedna z největších hvězd, největší favorit na zisk zlaté kopačky. Jaká byla realita? Victor Osimhen dal jen jeden jediný gól, sice došel s Nigérií až ke stříbru, ale reálně by to tak dopadlo i bez něj. Jeho výkony jsou suverénně největším zklamáním celého turnaje. Hráč za 120 milionů eur? Nevypadalo to tak.

Nejlepší střelec Serie A, nejlepší hráč Neapole, hráč s hodnotou více než 100 milionů eur, suverénně nejlepší střelec kvalifikace na AFCON. Tohle měl být jeho turnaj a právě díky němu byla Nigérie v roli největšího favorita turnaje. Jenomže turnaj byl plný zklamání. Alžírsko zklamalo celkově, stejně tak Ghana v čele s Mohamedem Kudusem, brzy se zranil Mohamed Salah. Ale snad nikdo nezklamal tolik, jako právě Victor Osimhen, největší favorit na zisk zlaté kopačky pro nejlepšího střelce. Prosadil se jednou.

Hned v prvním zápase pro Nigérii zachraňoval remízu s Rovníkovou Guineou, ale od té doby nic. Odehrál velmi dobrý zápas s Kamerunem, víc nic, Nigérii směrem dopředu tahli jiní, především pak Ademola Lookman z Atalanty a William Trost-Ekong, který se včetně 2 penalt trefil třikrát, nakonec byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, nutno říct, že zaslouženě. Nigérie má v ofenzivě obrovské možnosti. Zranění sice vyřadilo Boniface, ale trenér Peseiro tu měl i Onuachua z Trabzonsportu, Moffiho z Nice a Iheanacha z Leicesteru. Případně je tu i legendární Ahmed Musa, několik výborných útočníků na turnaj ani nejelo.

Nigérie nakonec padla ve finále s Pobřežím slonoviny a Osimhen byl reálně slabinou týmu. Jediné na co se zmohl, to byly hádky se soupeři a arogantní chování. Jinak jsme ho prakticky neviděli. Dle mého přišla v závěru chvíle, kdy měl jednoznačně jít dolů. Trenér Peseiro ho ale ve hře nechal jen z důvodu, že je to Osimhen. Střídání by někdo s jeho egem nezvládl. Ve finále by to ale Nigérii mohlo pomoct. Dvoumetrový Onuachu, nákopy dopředu, proč ne? Nebylo co ztratit. Victor Osimhen se nakonec stal pro Nigérii kontraproduktivním. Neapoli mezitím chyběl v 8 zápasech. AFCON se mu vyloženě vyplatil.

Victor Osimhen

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články