Zpět na » Ostatní » Slovenský mládežnický triumf. Dorostence Žiliny hnala za skalpem Dortmundu obdivuhodná kulisa

Slovenský mládežnický triumf. Dorostence Žiliny hnala za skalpem Dortmundu obdivuhodná kulisa © Daniel Stehlík / cvaksk.sk / mskzilina.sk - Fotbalisté Žiliny při nástupu na trávník

0

08.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Středeční zápas, jenž měl rozhodnout o osmifinalistovi UEFA Juniorské ligy, tedy soutěže, která představuje obdobu mládežnické Ligy mistrů. Duel nakonec ovládli domácí mladíci z Žiliny poměrem 2:1, což sice bylo překvapení, avšak vůbec největší údiv vzbudila divácká návštěvnost. Utkání přihlíželo celkem 10 451 diváků. Jenom pro srovnání, podobné cifry nedosáhl prvoligový seniorský tým ani v součtu posledních pěti domácích zápasů!

Přihlížející masa nemusela smutnit. Nejprve se sice trefil hostující Brunner, když skóroval těsně před poločasovou pauzou, avšak brzy po změně stran srovnal Vaľko. Rozhodující gól v 89. minutě pak přisoudil výhru slovenskému celku, o což se postaral střídající Pekelský.

Dorostenci MŠK Žilina do 19 let tak postoupili do osmifinále pohárové soutěže. Tím vyrovnali své historické maximum, podobně jako před dvěma roky. Los další fáze je na programu 9. února.

„Neskutečný pocit zdolat jednu z nejlepších akademií Evropy i světa. Po dnešku se ukázalo, že se kvalitou můžeme srovnávat s leckým. Utkání muselo bavit všechny, dařilo se nám hrát naši hru. Ve druhém poločase jsme ještě přidali, tam se ukázala naše síla. Po posledním zákroku jsem si pořádně vydechl, děkujeme všem. Co se týče dalšího soupeře, upřímně, je mi to jedno. Domácí prostředí by však bylo skvělé,“ vyjádřil se pro klubový web domácí brankář Jakub Badžgoň.

Podobnou diváckou atmosféru si v Žilině pamatují naposledy v roce 2017, kdy padlo seniorské áčko v 2. předkole Ligy mistrů s Kodaní.

„Jsou to fantastické pocity. Uvědomění toho, co jsme dokázali, přijde záhy. Zvolili jsme velmi náročný styl hry, proto to byl fyzicky náročný duel. Zvládli jsme to a kondičně jsme se Němcům vyrovnali, možná je i převýšili. Vítězný gól minutu před koncem bylo něco nepopsatelného, tribuny k tomuto zážitku výraznou měrou dopomohly. Dortmund je evropský velkoklub, ale přesvědčili jsme se, že se takovým mužstvům můžeme rovnat. Jdeme dál s pokorou. Jsme rádi, že děláme dobré jméno Žilině a celému slovenskému fotbalu. Při losu chceme hrát v prvním radě doma. Když jsme to vyprodali dnes, snad by se to podařilo i za tři týdny. Tito fantastičtí fanoušci i hráči by si to zasloužili. To je moje jediné přání před pátkem,“ doplnil kouč Ivan Belák.