Zpět na » Ostatní » Premier League už ne, půlka Evropy čeká na Kloppa

Premier League už ne, půlka Evropy čeká na Kloppa

Premier League už ne, půlka Evropy čeká na Kloppa © iconsport.photo - Jürgen Klopp je radostí bez sebe po zápase

0

Líbilo se

26.01. - Liverpool uzavře na konci sezóny jednu velkou éru, která je neodmyslitelně spjata se jménem trenéra Kloppa. Postavou, jež se z hlediska popularity snad jako jediná dokázala přiblížit nezapomenutelnému Shanklymu, který řídil Reds v letech 1959-1674. Otázka, kterou si nyní pokládají fanoušci po celém světě je zřejmá. Kam zamíří Jurgen Klopp po sezóně?

Serie A, Bundesliga, La Liga, reprezentace. Prakticky kdekoli, kam si Jurgen Klopp ukáže, bude vítán s otevřenou náručí. Trenér Liverpoolu řekl dost, oficiálně sdělil své rozhodnutí klubu, se kterým má smlouvu do roku 2026. „Nebudu trénovat žádný jiný klub Premier League, než Liverpool.“

V tuto chvíli vyvstává otázka, kdo dnes může Kloppovi nabídnout potřebný impuls k tomu, aby ihned začal hledat novou výzvu a vzdal se možného odchodu z profesionálního fotbalu nebo alespoň dlouhé pauzy.

S tím, jak jedním výrokem zmizela obávaná konkurence bohatých anglických klubů, se možnosti budoucnosti trenéra výrazně ztenčily. Netušené dveře se tím otevírají mimo jiné italským klubům. Jeden z nejlepších trenérů současnosti má v Liverpoolu pohádkový plat ve výši 19 milionů eur ročně, což z něj dělá pro Serii A ale velmi drahou akvizici. Juventus a AC Milán jsou dva velcí hráči italské ligy, u kterých se nejvíce očekává změna na trenérském postu na konci sezóny. Z hlediska atraktivity jsou oba kluby váženou alternativou, k zahození není ale ani myšlenka trénování Neapole, jež s výkony trenéra Mazzarriho není právě spokojena.

Po Jurgenu Kloppovi touží půlka evropských týmů

Po trenérovi Kloppovi ale kromě italské Serie A touží kluby téměř ve všech ligách. Pochopitelně se bude jeho jméno objevovat v souvislosti Realem Madrid i Barcelonou. Přestože je první jmenovaný smluvně vázán s Carlo Ancelottim až do roku 2026 a u druhého je pravděpodobné, že s Xavim bude počítat i v příští sezóně.

Alternativní scénáře pro Jurgena Kloppa by proto mohly vést snad i do Německa. Bayern Mnichov nebo německý reprezentační tým. Bundesligový gigant má na své lavičce Kloppova velkého kamaráda, Thomase Tuchela. Jeho pozice po zisku ligového titulu až v závěru jara na úkor Dortmundu je vratká a letošní sezóna ve znamení souboje s Leverkusenem mnoho napoví o tom, zda Tuchel na lavičce zůstane.

Pozornost se nutně obrací k budoucím scénářům spojeným s funkcí reprezentačního trenéra Německa. Úkol svěřený Julianu Nagelsmannovi by mohl být předčasně ukončen ihned po odehrání letního Mistrovství Evropy, a to bez ohledu na výkony týmu. V takovém případě by povolání Jurgena Kloppa bylo jasnou volbou a pokusem o stmelení fanoušků před novým cyklem kvalifikací.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články