Zpět na » Ostatní » Výčet přestupových spekulací. Změní hráči národního týmu dres? Kuka projevil zájem o post manažera reprezentace

Výčet přestupových spekulací. Změní hráči národního týmu dres? Kuka projevil zájem o post manažera reprezentace

Výčet přestupových spekulací. Změní hráči národního týmu dres? Kuka projevil zájem o post manažera reprezentace © iconsport.photo - David Jurásek

0

Líbilo se

16.01. - BULVÁRNÍK Lednové přestupové okno je v plném proudu a s ním i smršť nejrůznějších transferových spekulací. Přesun by se mohl týkat i dvou českých reprezentantů, kterým se v zahraničním angažmá příliš nedaří - Davida Juráska a Ondřeje Lingra. Rušno mají v Dortmundu a Juventusu, kde jsou na stole pravděpodobné hráčské změny. Do odlišné role by mohl zapadnout bývalý hráč Pavel Kuka, který nezavrhl post reprezentačního manažera.

Zahraničí

Američan Giovanni Reyna by se mohl přesunout do Francie, o jeho služby se zajímá Marseille. O ofezivního záložníka Dortmundu krouží i Real Sociedad. Caglar Söyüncü by naopak mohl zamířit k černožlutým, přestože v Atléticu působí teprve od loňského léta. O tureckého zadáka hodně stojí Porto, které již údajně podalo oficiální nabídku. V okruhu zájemců figuruje i AS Řím.

Na italské půdě ještě chvíli zůstaneme. Dvojici z Juventusu Moisi Keanovi a Samuelu Iling-Juniorovi se nedostává potřebné herní praxe. Oba dva by si tak mohla zapůjčit Monza, italský reprezentant bude mít ale pravděpodobně vícero nabídek. Opačná trasa čeká nejspíše Tiaga Djala, jenž by měl v těchto dnech dorazit do Turína na zdravotní prohlídku. Bianconeri pořizují obránce z Lille, který dlouhodobě laboruje se zraněním v oblasti kolene.

Stará dáma se zajímá i o případného navrátilce z Blízkého východu Jordana Hendersona, jenž by mohl změnit dres formou 18měsíčního hostování. Italský celek by ovšem musel hradit výraznou část Angličanovy gáže, která u aktuálního zaměstnavatele činí okolo 40 miliónů eur ročně. Juventus je však ochoten nabídnout řádově nižší částku. Hráče má v hledáčku rovněž Ajax Amsterdam.

Henderson

(zdroj: twitter.com)

Dostaňme se i k českým reprezentantům. Mezi nejvážnější adepty na přesun patří stále teprve 23letý David Jurásek, jehož herní vytížení nebylo v Benfice nikterak veliké. V soutěžních statistikách pak nezapsal ani gól, ani asistenci. Horký kandidát, kam by mohl krajní bek zamířit, je Glasgow Rangers, což by asi v případě dotažení celé akce velmi nelibě nesli fanoušci Slavie. Ani dalšímu exslávistovi Ondřeji Lingrovi se v aktuálním angažmá příliš nevede. Spekuluje se tak o jeho návratu do Edenu, s informací přišel server infotbal.cz. V cestě však stojí hráčova klauzule ve smlouvě.

Česko

Taras Kačaraba do Dynama Kyjev? I to se mohlo stát. „Zpočátku byl klub možnosti angažování Kačaraby docela otevřený, ale pak se Oleksandr Šovkovskij (trenér Dynama Kyjev) rozhodl, že tohoto hráče nepotřebuje," zavrhl tuto možnost na sociálních sítích ukrajinský novinář Mychajlo Spivakovskij.

Česká fotbalová reprezentace stále nemá jméno, které by obsadilo post reprezentačního manažera. Po Vladimíru Šmicrovi nezarvrhl tuto možnost ani Pavel Kuka, bývalý forvard národního týmu, jenž působil ve Slavii, Kaiserslauternu nebo Norimberku.

Dominik Pánek / fotbalportal.cz

Nejnovější články