Zpět na » Ostatní » Polibková kauza Rubiales: FIFA potvrdila, že hrozil mnohem vyšší trest

Polibková kauza Rubiales: FIFA potvrdila, že hrozil mnohem vyšší trest

Polibková kauza Rubiales: FIFA potvrdila, že hrozil mnohem vyšší trest © iconsport.photo - Rubiales a jeho advokátka

1

Líbilo se

06.12. - FIFA nedávno potvrdila, že tříletý zákaz za polibek, byl pouze mírným trestem. Odkrytí podrobností tohoto kontroverzního případu nyní odhaluje, že Rubialesovi hrozilo ještě drastičtější potrestání, což vyvolává otázky ohledně etiky ve vrcholovém fotbale.

FIFA potvrdila, že Luis Rubiales mohl být potrestán tvrdším trestem než tříletý zákaz, který mu byl udělen za polibek Jenni Hermoso. Bývalý prezident Španělské fotbalové federace dostal trest od fotbalového orgánu poté, co políbil hvězdu španělského týmu během oslav finále světového poháru bez jejího souhlasu.

Rubiales opakovaně popíral jakékoliv nevhodné chování a původně odmítl odstoupit navzdory tlaku z RFEF a ze světa fotbalu obecně. Rubiales, který trvá na tom, že Hermoso souhlasila a odmítá se omluvit, byl původně postižen dočasným zákazem od FIFA a nakonec odstoupil před tím, než mu byl potvrzen tříletý zákaz v říjnu.FIFA zveřejnila podrobnosti svého rozhodnutí ve středu a těžce kritizovala 46letého Rubialese, přičemž dodala, že byla lákána potrestat ho ještě tvrdším trestem.

Dokument FIFA

Dokument zveřejněný FIFA uvádí: "V první řadě výbor zdůraznil, že chování odpovídajícího [Rubialese] bylo zvláště neobhajitelné v souvislosti s incidenty, o kterých bylo jednáno, a to zejména s ohledem na rozsah jeho zkušeností ve fotbalovém světě, ale také s ohledem na jeho pozice jako (i) prezidenta jednoho z nejprestižnějších členských asociací, (ii) člena Výkonného výboru UEFA a (iii) jednoho z viceprezidentů UEFA."

"Jinými slovy, v takovém kontextu se od něj absolutně a kategoricky očekávalo, aby udržoval a zastupoval nejvyšší úrovně profesionalizmu, nad rámec běžných standardů, zejména v okamžiku, kdy jeho země byla na vrcholu ženského fotbalu. V tomto směru Výbor nemohl dostatečně zdůraznit, že - bez ohledu na emoční stav, ve kterém byl během a po zápase - bylo chování odpovědného neomluvitelné a nepřijatelné, zejména s ohledem na jeho vysoký postavení ve fotbalovém ekosystému v daném čase."

Ve vyjádření se později dodává: "V tomto kontextu Výbor chtěl zdůraznit, že byl lákán ukládat tvrdší sankce s ohledem na závažnost incidentů a hloubku negativního dopadu, který měly akce odpovědného na obraz FIFA, ženský fotbal a ženský sport obecně. Nicméně i přes silné váhání byl Disciplinární výbor spokojen s tím, že uvalení takového opatření poslouží potřebnému odstrašujícímu účinku na odpovědného vzhledem k jeho prokázanému (zakázanému) chování, ale také kategorii soutěže, ve které incident(y) nastaly, a významnému dopadu těchto událostí. Ve skutečnosti výbor doufal, že taková sankce, jak bylo dříve zmíněno, poslouží k dosažení nezbytného odstrašujícího účinku na odpovědného a zabrání opakování podobných incidentů v budoucnosti."

Po tříletém zákazu účasti ve všech sportovních aktivitách, který plánuje odvolat, se spekuluje, že je na Rubialese zahájeno právní vyšetřování kvůli obviněním, že sexuálně napadl Hermoso polibkem bez hráčova souhlasu.

Petr Magasanik / goal.com

Nejnovější články