Zpět na » Ostatní » Jak se dostat k lístkům na EURO 2024

Jak se dostat k lístkům na EURO 2024

Jak se dostat k lístkům na EURO 2024 © iconsport.photo, fotbalportal.cz - EURO 2024 - vstupenky

0

Líbilo se

03.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Čeští fanoušci už se těší na EURO 2024. Bude kousek za humny - v Německu. A štěstí měli i při losu. Úvodní zápas totiž Češi sehrají v Lipsku, hned za hranicemi. Ani další dvě utkání v Hamburku neznamenají příliš dlouhé cestování. O lístky na jednotlivé zápasy bude jistě enormní zájem. Jak se k nim dostat?

Prvním krokem pro české fanoušky je registrace na webu fotbal.cz. Systém pro prodej vstupenek na jednotlivé zápasy se měl otevřít už v sobotu 2. prosince od 22:00. Jenomže z důvodu hackerského útoku webové stránky FAČR nefungovaly.

sfsdsd(zdroj: x.com)

Kde koupit lístky na Euro 2024

Proto bude formulář dostupný až od neděle 3. prosince. Na webu FAČR není uvedena konkrétní hodina spuštění. Formulář bude dostupný do středy 6. prosince do 22:00.

Každý zájemce musí vyplnit pouze jméno, e-mailovou adresu a informaci, z jakého kraje bude cestovat (FAČR ve spolupráci s Českými drahami počítá s vypravením zvláštních fanouškovských vlaků; tato informace tedy pomůže s plánovaním těchto vlakových speciálů).

Pokud bude zájem fanoušků o lístky větší než bude nabídka, proběhne loterie. Není proto důležité, kdy se zájemci o vstupenky zaregistrují. Nezáleží na tom, zda se fanoušek zaregistruje hned v neděli nebo například ve středu večer. Každý žadatel má stejnou šanci na úspěch bez ohledu na to, kdy bude jeho žádost podána.

Ve čtvrtek 7. prosince a v pátek 8. prosince rozešle FAČR všem úspěšným žadatelům unikátní kód UEFA. Ten bude platit na konkrétní zápas a umožní zakoupit až čtyři vstupenky na dané utkání.

Samotný prodej už bude probíhat pouze na webu UEFA, nikoliv přes FAČR. Po registraci v rámci Ticket Portalu UEFA a po zadání unikátního kódu UEFA budou moci fanoušci zakoupit vstupenky na konkrétní zápas. Kód bude nutné uplatnit do pátku 15. prosince do 17:00, kdy prodej končí.

Vstupenky se budou prodávat ve čtyřech cenových kategoriích za 30, 60, 150 a 200 eur. Pro fanoušky bude k dispozici nejvíc vstupenek v nejlevnější úrovni, kterou UEFA nazývá Fans First - tyto vstupenky budou na většině stadionů znamenat místa za brankami.

Co dělat, když patřím mezi neúspěšné žadatele

FAČR bude informat také ty, kteří v loterii neuspějí. Ti se budou moci zapojit do druhého kola. To už bude přímo v režii Ticket Portalu UEFA. Po registraci na tomto portálu a potvrzení zájmu o konkrétní zápas, bude tato druhá loterie probíhat v lednu. Hrát se bude o ty vstupenky, které se nevykoupí v rámci hlavního prodeje po registraci přes fotbal.cz. Do této části prodeje se bude možné zapojit do 15. prosince do 17:00.


Pro připomenutí:

18. června ve 21:00 Portugalsko - Česko (Lipsko)

22. června v 15:00 Play-off Ligy C (Gruzie/Lucembursko vs. Řecko/Kazachstán) - Česko (Hamburk)

26. června ve 21:00 Česko - Turecko (Hamburk)

Kam dál?

Michal Čermák / fotbal,cz, uefa.com, fotbaportal.cz

Nejnovější články