Zpět na » Ostatní » Los Euro 2024: Česko ve skupině F narazí na Turecko, Portugalsko a vítěze playoff C

Los Euro 2024: Česko ve skupině F narazí na Turecko, Portugalsko a vítěze playoff C

Los Euro 2024: Česko ve skupině F narazí na Turecko, Portugalsko a vítěze playoff C © iconsport.photo - Euro 2024 míč

1

Líbilo se

02.12. - Evropský šampionát, který bude Německo hostit od 14. června do 14. července 2024, poznal téměř kompletní složení skupin. V hamburské filharmonii Češi ze třetího koše skončili ve vyrovnané skupině F, kde se utkají s Portugalskem, Tureckem a vítězem jarního playoff C. Do skupiny tak zamíří ještě jeden ze čtveřice Gruzie, Lucembursko, Řecko a Kazachstán.

Reprezentační týmy jednadvaceti kvalifikovaných národních týmů byly před slavnostním večerním losováním evropského šampionátu 2024 rozděleny do čtyř košů. Na český národní tým připadl ten třetí společně s Nizozemím, Skotskem, Chorvatskem, Slovinskem a Slovenskem, což jsou tedy soupeři se kterými se Češi již ve skupině nemohli potkat.

Na evropský šampionát v Německu se národní tým kvalifikoval z druhého místa skupiny E, když skončil o skóre za první Albánií. Z velmi vyrovnané skupiny si přímý postup překvapivě nepohlídalo Polsko, které do kvalifikace vstoupilo šokující prohrou v Praze a zakončilo nic neřešící remízou ve Varšavě.

O přesném složení skupin bude jasno až na jaře, kdy týmy ze třetích míst zabojují o poslední tři místa v playoff. Jednadvacet zbývajících týmů ale z osudí v Hamburku z osudí začal losovat Gianluigi Buffon zastupující úřadující evropské šampiony z Itálie. Spolu s ním na podiu filharmonie losování asistoval Angelos Charisteas, Steve Macmanaman, Tomáš Rosický, Sami Khedira, Wesley Sneider a David Silva. Právě ti se postarali o to, že český národní tým padl do skupiny F společně s Portugalskem a Tureckem.

Češi na Portugalsko dobré vzpomínky nemají, na Euru 2012 se tým zformovaný okolo hvězdného Cristiana Ronalda postaral o vyřazení reprezentace ve čtvrtfinále. Turecko nás naopak domů poslalo o čtyři roky později. Čeští lvi proto mají všem svým soupeřům co vracet a v nelehké skupině by se měli pokusit poprat s Tureckem o druhé postupové místo. Skupinu zkompletuje vítěz playoff C, ve kterém se o poslední místo utká Gruzie, Lucembursko, Řecko a Kazachstán.

Koho má Česko ve skupině pro EURO 2024?

Skupina A: Německo, Skotsko, Maďarsko, Švýcarsko

Skupina B: Španělsko, Chorvatsko, Itálie, Albánie

Skupina C: Slovinsko, Dánsko, Anglie, Srbsko

Skupina D: Nizozemí, Rakousko, Francie, vítěz playoff A

Skupina E: Belgie, Slovensko, Rumunsko, vítěz playoff B

Skupina F: Turecko, Portugalsko, Česko, vítěz playoff C

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, uefa.com

Nejnovější články