Zpět na » Ostatní » Sledovat Zidaneho v dresu Realu bylo těžké, vzpomíná Lionel Messi

Sledovat Zidaneho v dresu Realu bylo těžké, vzpomíná Lionel Messi

Sledovat Zidaneho v dresu Realu bylo těžké, vzpomíná Lionel Messi © iconsport.photo - Lionel Messi v dresu argentinské reprezentace

0

Líbilo se

18.11. - Když máte možnost, bylo by téměř hříchem nepropojit dvě velké fotbalové hvězdy. Přesto, že se nikdy na trávníku nepotkali v jednom týmu, jeden pro druhého má pouze slova chvály a obdivu. Takoví jsou francouzský internacionál Zinedine Zidane a argentinská hvězda Lionel Messi, kteří si pro fanoušky našli čas na společný rozhovor v Miami.

Každý z nich patří na opačnou stranu letitého sváru Real Madrid - Barcelona, ale oba jsou navždy spojeni svým sponzorem a zejména láskou k fotbalu a uměním, které fanouškům na hřišti předvádí. Zinedine Zidane a Lionel Messi jsou bez pochyby tím nejlepším, co kdy fotbalový svět viděl, což dokládá také skutečnost, že se jedná o jediné hráče, kteří skórovali a také získali ocenění pro nejlepšího hráče utkání ve finále Ligy mistrů a finále Mistrovství světa.

Smutné je pouze to, že spolu nikdy nemohli hrát ve stejném dresu, to by teprve oko fanouška žaslo. „Vidíš vždy věci dříve, než všichni ostatní. Já jsem býval o vteřinu napřed před protihráči, ale ty jsi o tři vteřiny napřed a právě tím se podle mě lišíš od ostatních hráčů,“ chválil Zinedine Zidane Messiho přehled ve hře.

Oba hráči se během své kariéry stali synonymem pro dres s číslem deset a v rozhovoru pro sebe nacházeli jen slova obdivu. „Pokud bych měl Messiho popsat, bude stačit slovo magie. Dnešní den je pro mě velmi důležitý, protože Messimu mohu říci, jak moc ho obdivuji. To, co předvádí je kouzlo, magie. Ještě než dostane míč, už ví, co je potřeba udělat. Když jsem ho sledoval na hřišti, skoro jsem tušil, co udělá, ale až jsem ho viděl, teprve jsem si řekl, to je přesně ono,“ obdivoval Messiho hru bývalý francouzský hráč.

Podobně plný chvály byl na adresu svého protějšku také argentinský útočník. „Neříkám to proto, že sedí vedle mne. Už jsem to říkal několikrát. Myslím, že je to jeden z nejlepších hráčů historie. Vždycky jsem ho velmi obdivoval a měl ho rád. Hodně jsem ho v Realu sledoval a velmi jsem trpěl, protože jsem by z Barcelony. Vzpomínám si na ty časy v Madridu, na Euro které Francie vyhrála. Zidane byl vždy jiný hráč. Elegantní, umělecký, kouzelný. Měl všechno,“ dodal Lionel Messi.

„Mám na něj spoustu vzpomínek. Pamatuji si jeho gól proti Bayeru Leverkusen ve finále Ligy mistrů, na gól, který vstřelil levačkou, na jeho typickou kličku. Všichni, kdo milují fotbal, si jeho hru užívali. Já jsem si ji užil hodně, i když z pohledu hráče Barcelony to bylo těžké,“ řekl čerstvý držitel Zlatého míče.

Andrea Suttnerová / soccerbible.com

Nejnovější články