Zpět na » Ostatní » Marco van Basten jmenoval TOP3 hráče fotbalové historie a Messi se do výběru nedostal. Kdo je na prvním místě?

Marco van Basten jmenoval TOP3 hráče fotbalové historie a Messi se do výběru nedostal. Kdo je na prvním místě?

Marco van Basten jmenoval TOP3 hráče fotbalové historie a Messi se do výběru nedostal. Kdo je na prvním místě? © iconsport.photo - van Basten a další legendy italského fotbalu

3

Líbilo se

28.09. - Marcel van Basten je nizozemský fotbalový trenér, který v současné době trénuje nizozemský klub SC Heerenveen. Před tím, než začal vykonávat funkci trenéra, byl úspěšným fotbalovým útočníkem. Hrál za Ajax Amsterdam a AC Milán. Je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů, kteří kdy hrál.

Jeho nejpamátnější gól, který vstřelil za Nizozemsko na mistrovství světa, byl úžasný ve finále Eura 1988 proti Sovětskému svazu. Za Ajax vstřelil v roce 1986 v utkání Eredivisie proti Den Bosche neuvěřitelný gól nůžkami z hranice pokutového území.

Jeho hráčská kariéra však byla přerušena kvůli zranění kotníku a jeho posledním profesionálním zápasem byla v roce 1993 porážka ve finále Ligy mistrů s Marseille ve věku 28 let. "Jako dítě jsem chtěl být jako Cruyff. Byl to můj přítel. Chybí mi. Pele a Maradona byli také neuvěřitelní. Messi je také úžasný hráč, ale Maradona byl vždycky větší osobností v týmu. Messi není ten, kdo se dostane dopředu, aby šel do války."

Messiho následná vůdčí role při loňském vítězství Argentiny na mistrovství světa by mohla Van Bastenovu názoru odporovat, ale bývalý útočník jmenoval tři další hráče, kteří podle něj patří do kategorie GOAT. "Nezapomínám na Cristiana Ronalda, Michela Platiniho nebo Zinedina Zidana," poznamenal.

V roce 1989 zavedl France Football anketu Super Ballon d´Or, která korunovala nejlepšího hráče historie. Mohli se ho zúčastnit pouze evropští hráči a vyhrál ho Alfredo Di Stefano, který měl díky svému legendárnímu působení v Realu Madrid španělské občanství. V roce 2022 fanoušci spočítali, kdo by dnes vyhrál celosvětový Super Ballon d´Or a na prvním místě se umístil Messi, který by porazil Cristiana Ronalda a Ronalda Nazaria.

petr magasanik / twitter.com

Nejnovější články