Zpět na » Ostatní » Porovnání prvních výplatních pásek Cristiana Ronalda a Lionela Messiho z dob Man Utd a Barcelony

Porovnání prvních výplatních pásek Cristiana Ronalda a Lionela Messiho z dob Man Utd a Barcelony

Porovnání prvních výplatních pásek Cristiana Ronalda a Lionela Messiho z dob Man Utd a Barcelony © twitter.com - nenávist a láska, takto by se dal popsat vztah Ronalda a Messiho

4

Líbilo se

19.09. - BULVÁRNÍK Messi a Ronaldo jsou nejúspěšnějšími, nejvýznamnějšími a nejlépe placenými fotbalisty světa za posledních 15 let. Byly porovnány jejich první výplatní pásky z dob, kdy Lionel válel za Barcelonu a Cristiano byl rudým ďáblem.

Oba hráči, kteří dohromady získali 12 Zlatých míčů, již nepůsobí v pěti nejlepších evropských divizích: Ronaldo si v lednu zajistil průkopnický přestup do saúdskoarabského týmu Al Nassr Pro League a Messi letos v létě přestoupil z Paris Saint-Germain do Interu Miami.

Podle časopisu Forbes má Ronaldova tříletá smlouva v rozvíjející se lize hodnotu více než 200 milionů eur (172 milionů liber) a podle španělského deníku Marca si Messi údajně ročně vydělá neuvěřitelných 43 milionů liber, což ho pohodlně řadí na pozici nejlépe placeného hráče v MLS před Xherdana Shaqiriho z Chicaga Fire, který si ročně vydělá 6,5 milionu liber.

Ačkoli Messi a Ronaldo již dlouho patří k nejlépe placeným fotbalistům, jejich platy byly kdysi mnohem skromnější, když pronikali do fotbalu.

Podle deníku El Futbolero vydělával Messi jako mládežnický hráč Barcelony pouhých 600 eur (516 liber) měsíčně, což je něco málo přes 6 000 liber ročně. Jakmile však argentinská hvězda podepsala svou první profesionální smlouvu, tento plat se údajně vyšplhal na 3 miliony eur ročně (2,6 milionu liber).

Deník El Futbolero mezitím tvrdil, že Ronaldo bral 1 milion eur (860 000 liber) ročně, když podepsal svou první profesionální smlouvu ve Sportingu. Dispensable Soccer však tvrdí, že po přestupu do Manchesteru United v roce 2003 se Ronaldův plat více než zdvojnásobil na 35 000 liber týdně, což odpovídá 1,82 milionu liber ročně.

petr magasanik / sportbible.com

Nejnovější články