Zpět na » Ostatní » Julian Nagelsmann je novým trenérem německého nároďáku pro Euro 2024

Julian Nagelsmann je novým trenérem německého nároďáku pro Euro 2024

Julian Nagelsmann je novým trenérem německého nároďáku pro Euro 2024 © iconsport.photo - Julian Nagelsmann

0

Líbilo se

22.09. - Velkou kontroverzi vzbudilo chování vedení Bayernu Mnichov, které Juliana Nagelsmann uprostřed rozeběhnuté sezóny, navíc po dobých výsledcích, odvolalo a přišel Thomas Tuchel. Julian Nagelsmann je tak stále bez angažmá. Šancí měl spoustu, ale odmítl ať už třeba Chelsea, nebo Tottenham. Nyní je připraven se stát hlavním trenérem národního týmu Německa.

Julian Nagelsmann patří mezi nejperspektivnější kouče fotbalového světa. Za sebou toho už má celkem dost, ale to nejlepší je určitě ještě před ním. Vystřelil v Hoffenheimu, který trénoval ještě před třicítkou. Fantastickou práci odvedl i v Lipsku, odkud jeho kroky zamířily do Bayernu Mnichov. V Bavorsku se mu dařilo, ale vedení čekalo více. Nicméně osoby, které Nagelsmanna odvolaly a přivedly Tuchela, pod nímž Bayern zazdil Ligu mistrů a málem i titul, z kabiny jdou zprávy, že ne všichni jsou s ním spokojeni, už v klubu také nejsou.

Zpět to ale vzít nelze a Julian Nagelsmann je k dispozici, ačkoliv není lehkou kořistí. Své o tom vědí v Chelsea, pro kterou byl mladý Němec vysněným koučem po vyhazovu Grahama Pottera. Zahájil jednání, ale kontakt přerušil po schůzce s Toddem Boehlym. Podobně tomu bylo i v případě Tottenhamu a PSG. Všechny tyto celky se tedy musely poohlížet jinde a Nagelsmann zatím navštěvoval televizní studia jako expert. Užíval si trenérského volna, které mu ale nyní končí. Uvidíme jak dlouho na této pozici vydrží.

Julain Nagelsmann je totiž novým hlavním trenérem německého národního týmu. Rudi Völler odvolal Hansiho Flicka poté, co vybouchl v přátelském utkání s Japonskem. Byla to poslední kapka. Německo čeká domácí Euro, na kterém ho povede právě Nagelsmann. Je ale logické, že podepsal smlouvu pouze do července 2024, tedy do konce onoho Eura. Julian Nagelsmann není trenérem pro reprezentaci. Jeho specialitou je koncepční práce na klubové úrovni. Předpokládá se tedy, že na příští sezónu si bude hledat nové angažmá. Mezitím bude Německo hledat další novou tvář.

Julian Nagelsmann

David Suchý / dfb.de

Nejnovější články