Zpět na » Ostatní » Proč dostal Cristiano Ronaldo před utkáním Ligy mistrů speciální SIM kartu?

Proč dostal Cristiano Ronaldo před utkáním Ligy mistrů speciální SIM kartu?

Proč dostal Cristiano Ronaldo před utkáním Ligy mistrů speciální SIM kartu? © iconsport.photo - CR7

1

Líbilo se

19.09. - Al Nassr je prvním saúdským týmem, který hraje v Íránu po osmi letech. Vztahy mezi saudským týmem a íranským týmem zasahují hluboko do politické scény. Čína na začátku tohoto roku nezprostředkovala dohodu.

Al Nassr a Persepolis se utkaly ve stejné skupině Ligy mistrů a první zápas se odehrál na stadionu Azadi v íránském hlavním městě Teheránu. Po příjezdu Ronaldo a zbytek skupiny viděli, jak jejich trenéra obklopují fanoušci, kterým se dokonce podařilo proniknout do hotelu Espinas Palace, kde jsou svěřenci Luise Castra ubytováni.

Ronaldo dostal několik růží a byl obdarován tradičním perským kobercem, ale podle deníku Daily Mail dostal on i jeho kolegové také SIM karty pro přístup na internet. Místním obyvatelům je přístup k internetu silně omezen, desítky tisíc webových stránek a všechny mezinárodní zprávy a sociální sítě jsou zablokovány.

Důvody jsou politické a náboženské, ale řízení se vyostřilo zhruba před rokem, kdy v zemi několik měsíců probíhaly protesty po smrti Mahsy Amína ve vazbě. Podle Al-Džazíry byly zablokovány aplikace jako WhatsApp a Instagram, protože úřady tvrdily, že zahraniční platformy podporují nepokoje a ohrožují národní bezpečnost, kdy platformy jako X a nebo Facebook jsou rovněž nedostupné.

Občané nařízení obcházeli pomocí VPN, aby mohli změnit svou polohu, ale úřady z toho byly moudré, a tak se připojení musí pravidelně měnit, což je poměrně zdlouhavý úkol. Íránský ministr cestovního ruchu a kulturního dědictví Ezzatollah Zarghami vyzval Ronalda a jeho rodinu, aby si stáhli domácí služby pro zasílání zpráv, aby mohli komunikovat.

Zarghami řekl novinářům: "Může kontaktovat svou ženu a děti a přátele ze sousedství a všechny ostatní a říct jim, aby je také nainstalovali, a měl by se cítit šťastný, že to může udělat také!"

Petr Magasanik / twitter.com

Nejnovější články