Zpět na » Ostatní » Hansi Flick byl odvolán po debaklu s Japonskem. Na lavičce Německa ho prozatím nahradí legendy

Hansi Flick byl odvolán po debaklu s Japonskem. Na lavičce Německa ho prozatím nahradí legendy

Hansi Flick byl odvolán po debaklu s Japonskem. Na lavičce Německa ho prozatím nahradí legendy © iconsport.photo - Hansi Flick už není trenérem Německa

0

Líbilo se

10.09. - Ještě ráno jsme psali o tom, že pozice Hansi Flicka u kormidla německého národního týmu je hodně otázná a je v ohrožení. No nyní už víme, že do přátelského utkání s Franciií půjde Die Mannscahft s trojicí prozatimních trenérů, jelikož Hansi Flick byl z pozice hlavního trenéra s okamžitou platností odvolán. Německo tak bude před domácím Eurem hledat nového kouče.

Hansi Flick je v německém fotbale hodně známé jméno. Kdysi solidní fotbalista, čtyřnásobný mistr Bundesligy s Bayernem, se nikdy neprezentoval v roli hlavního trenéra. Dlouhou dobu dělal asistenta v Hoffenheimu a následně u národního týmu Joachimu Löwovi, po jehož boku se stal v roce 2014 mistrem světa. 3 roky následně dělal sportovního ředitele národního mužstva. Po roli asistenta Nika Kovače v Bayernu se stal hlavním trenérem tohoto bavorského giganta, dvakrát vyhrál Bndesligu, dovedl tým k titulu v Lize mistrů, ale po roce a půl skončil.

Důvodem byla nabídka pozice hlavního trenéra Německa po Euru v roce 2021, kdy skončil Joachim Löw. Už s předstihem bylo jasné, že ho nahradí právě jeho bývalý asistent Flick. Jeho první a poslední akcí se stalo mistrovství světa v Kataru, kde Německo napodobilo 4 roky starou ostudu z Ruska a skončilo už ve skupině. Od té doby porazilo v přátelských utkáních hraných místo kvalifikace na Euro, které Německo příští léto pořádá, jen Peru, remizovalo s Ukrajinou a prohrálo s Belgií, Polskem, Kolumbií a Japnskem.

A právě včerejší debakl 1:4 s Japonci ve Wolfsburgu byl poslední kapkou a čerstvou zprávou je, že Hansi Flick byl z pozice hlavního kouče odvolán. Za pár dní Německo čeká zápas s vicemistry světa z Francie a do tohoto zápasu už Flick své svěřence nepovede. Prozatím ho zastoupí Rudi Völler, legendární útočník, mistr světa a aktuálně sportovní ředitel národního týmu. Společně s ním bude na lavičce trenér týmu do 20 let Hannes Wolf, kterého doplní jeho asistent, bývalý bundesligový kanonýr Sandro Wagner. Před nadcházejícím Eurem musí Německo rychle jednat.

Hansi Flick

David Suchý / bbc.com

Nejnovější články