Zpět na » Ostatní » Německo se po vyhazovu Flicka probudilo. Rudi Völler tým dovedl k výhře nad Francií

Německo se po vyhazovu Flicka probudilo. Rudi Völler tým dovedl k výhře nad Francií

Německo se po vyhazovu Flicka probudilo. Rudi Völler tým dovedl k výhře nad Francií © iconsport.photo - Thomas Müller

0

Líbilo se

13.09. - REVIEW Mezitím, co Německo po vyhazovu Hansiho Flicka shání nového trenéra, se legendární Rudi Völler společně s trenérem německé U20 a jeho asistentem postavil na lavčku Die Mannschaft, se kterým se před 33 lety stal mistrem světa a dokázal porazit vicemistry světa z Francie v přátelském zápase a dokázal, že se atmosféra odchodem neúspěšného Flicka vyčistila.

Hansi Flick opouštěl post trenéra Bayernu, miláčka ochozů, kvůli životní šanci se po letech dělání asistenta Joachimu Löwovi stát jeho nástupcem na lavičce náordního týmu Německa. Jenomže na mistrovství světa v Kataru Flick vyhořel, Němci ani nepostoupili ze skupiny a výkony v přátelských zápasech, které naši sousedi hrají místo kvalifikačních duelů na jimi pořádané Euro, byly příšerné. Po prohře 1:4 s Japonskem byl odvolán a shání se náhrada. Aktuálně se nejvíce skloňuje jméno Juliana Nagelsmanna.

Pro zápas s Francií ale tým převzal bývalý legendární útočník Rudi Völler, sportovní ředitel národního mužstva a společně s ním se na lavičku postavil hlavní trenér německé U20 Hannes Wolf společně s bývalým reprezentantem a útočníkem Bayernu nebo Darmstadtu Sandro Wagnerem. Stříbrná Francie z Kataru od návratu z Asie vyhrála všechny své kvalifikační zápasy a co víc, nedostala ani jeden jediný gól. Moc se od Německa hrajícícho v hrozivé formě nečekalo. Jenomže Rudi Völler se svými kumpány asi dobře vyčistil atmosféru a děly se věci.

Už po pár minutách se totiž dostal k zakončení uvnitř vápna po nabídce Henrichse Thomas Müller a zakončil tak, jak si ho pamatujeme z legendárních světových šampionátů. Takhle se Německo necítilo už hodně dlouho. Zvýšit mohl Gnabry, ale jeho střela šla těsně vedle. Stejně tak hlavička Tchouameniho na druhé straně. Tchouameniho pak skvěle vychytal ter Stegen ve druhé půli. Navíc dokázal po výborné práci Kaie Havertze ještě zvýšit Leroy Sané a s poměrně překvapivým výsledkem nic nenadělala ani Griezmannova proměněná penalta.

Rudi Völler odvedl dobrou práci

David Suchý / uefa.com

Nejnovější články