Zpět na » Ostatní » Neymar: Liga v Saudské Arábii je možná lepší než Ligue 1

Neymar: Liga v Saudské Arábii je možná lepší než Ligue 1

Neymar: Liga v Saudské Arábii je možná lepší než Ligue 1 © iconsport.photo - Neymar staví Saudskou Arábii minimálně na stejnou úroveň jako Ligue 1

0

Líbilo se

08.09. - Neymar šokoval celý fotbalový svět. Odchod z PSG byl očekávaný. Mluvilo se ale o potencionálním návratu do Barcelony, zájmu Manchesteru United nebo Chelsea, ale tahle globální megastar si vybrala Saudskou Arábii a klub Al-Hilal. Za ten sice ještě nehrál, ale byl pvoolán do národního týmu. Během tohoto srazu se ho novináři ptali právě na jeho nové angažmá. Co o této soutěži řekl?

Neymar nebyl v PSG spokojen. Prakticky sám si po svém přestupu z Barcelony za 222 milionů eur zkazil svou famózně rozeběhnutou kariéru. Nic velkého nevyhrál prakticky od roku 2015, když s Barcelonou vyhrál Ligu mistrů, pravidelně se kolem začátku jara zranil a vynechal obří porci zápasů. Jeho maximem bylo 23 ligových zápasů během ročníku, ale výjimkou rozhodně nebylo ani když se dostal pod 20. Čísla měl sice famózní, ale chcete, aby vám hráč hrál celou sezónou. Letos se tak dostal do sporu s fanoušky i vedením.

Rozhodl se pro odchod. Nakonec se nevrátil do Barcelony ani si nešel zkusit Premier League, kde by ho obránci roztrhali. On si vybral šílenou nabídku z Al-Hilal, který PSG za Neymara zaplatil skoro 100 milionů eur. Sám brazilský reprezentant bude dostávat ještě větší plat než Cristiano Ronaldo a ve smlouvě má i šílené bonusy za propagaci Saudské Arábii na veřejnosti a sociálních sítích. Jeden příspěvek mu přinese půl milionu dollarů okamžitě. Od klubu. Nebavíme se tu o tom, kolik si za posty vydělá ze sociálních sítích samotných. Součástí toho všeho jsou samozřejmě i rozhovory, kde Saudskou Arábii vychvaluje, jako třeba nyní během reprezentačního srazu.

„Fotbal v Saudské Arábii je prostě úplně stejný, jako všude jinde. Balón je kulatý a jsou tu dvě branky. A když se podíváte na jména, která jsou v Saudské Arábii nyní...No já nevím, možná je to lepší soutež než Ligue 1, já nevím. Chci s Al-Hilal vyhrávat trofeje, Moje nastavení se nijak nezmění. Všichni říkali to stejné o úrovni ligy, když jsem šel do Francie. A byla to soutěž, kde jsem dostával zabrat nejvíce v mé kariéře. Nebude lehké vyhrát v Arábii titul. Hodně týmu je kvalitních, mají známé hráče. Bude to hodně zajímavé a jsem si jist, že to budete sledovat," řekl Neymar o svém angažmá v Al-Hilal.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články