Zpět na » Ostatní » Neymar o přestupu do Al-Hilalu: Chci tady psát novou sportovní historii

Neymar o přestupu do Al-Hilalu: Chci tady psát novou sportovní historii

Neymar o přestupu do Al-Hilalu: Chci tady psát novou sportovní historii © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Neymar

0

Líbilo se

16.08. - Hvězdný brazilský útočník Neymar přestoupil z francouzského mistra Paris Saint-Germain do saúdskoarabského týmu Al-Hilal. Cena jednatřicetiletého bývalého hráče Barcelony se odhaduje na 90 milionů eur (77,6 milionu liber) plus další poplatky. Zařadí se tak k dalším velkým jménům, která si vybrala Saúdskou Arábii. Má velké plány.

„V Evropě jsem toho hodně dokázal a zažil výjimečné chvíle, ale vždy jsem chtěl být globálním hráčem a vyzkoušet si nové výzvy a příležitosti na nových místech,“ řekl.

Neymar nebyl součástí plánů trenéra PSG Luise Enriqueho pro novou sezónu.

Útočník, který do PSG přišel v roce 2017 za světově rekordní částku 200 milionů liber, byl vynechán ze sestavy pro sobotní remízu v Ligue 1 proti Lorientu.

Jeho odchod také zapadá do strategie PSG, které se odklonilo od éry „Galacticos“, kdy podepisovalo vysoce postavené hráče za vysoké částky a značné platy, a v létě klub opustil také Lionel Messi.

„Chci psát nové sportovní dějiny a Saúdská profesionální liga má v současné době obrovskou energii a kvalitní hráče,“ dodal Neymar.

„Hodně jsem slyšel a dozvěděl se, že je tady dlouhý seznam brazilských hráčů, kteří v Saúdské Arábii v průběhu let hráli, takže věřím, že je to žádoucí místo.“

Útočník si podle dostupných informací ve francouzském klubu vydělával ročně kolem 25 milionů eur (21,6 milionu Kč).

V Saúdské Arábii bude údajně po podpisu dvouleté smlouvy pobírat 150 milionů eur (129,2 milionu liber) ročně, což je šestinásobek částky, kterou si vydělal v PSG.

Předseda klubu Al Hilal Fahad bin Saad označil Neymara při jeho přivítání v klubu za globální ikonu a nezastavitelnou útočnou sílu.

Brazilec za PSG nastoupil ve 173 zápasech a pomohl klubu získat 13 trofejí, včetně pěti titulů v Ligue 1, a také se dostal do finále Ligy mistrů v roce 2020.

„Je vždy těžké rozloučit se s úžasným hráčem, jako je Neymar, jedním z nejlepších hráčů na světě,“ řekl Nasser Al-Khelaifi, prezident a výkonný ředitel PSG.

„Nikdy nezapomenu na den, kdy přišel do Paris St-Germain, a na to, čím našemu klubu a našemu projektu za posledních šest let přispěl.“

Neymarův odchod přichází dva dny poté, co se Kylian Mbappé z PSG po pozitivních jednáních s klubem znovu zapojil do tréninku prvního týmu.

Čtyřiadvacetiletý francouzský útočník se ocitl ve smluvním sporu uprostřed touhy připojit se k Realu Madrid, ale nyní by mohl prodloužit svou smlouvu v PSG, protože jeho současná smlouva vyprší příští léto.

Mbappé byl také vynechán ze sestavy pro zápas s Lorientem a zápas sledoval z tribuny.

Neymarovým přestupem pokračuje pozoruhodné letní utrácení saúdských klubů, které podtrhuje ambice této ligy stát se v příštích letech jednou z nejlepších soutěží na světě.

Kam dál?

Michal Čermák / bbc.co.uk, fotbalportal.cz

Nejnovější články