Zpět na » Francie: Ligue 1 » Bývalý sportovní ředitel PSG: Neymar, Messi a Mbappé neměli od klubu dostatečnou podporu

Bývalý sportovní ředitel PSG: Neymar, Messi a Mbappé neměli od klubu dostatečnou podporu

Bývalý sportovní ředitel PSG: Neymar, Messi a Mbappé neměli od klubu dostatečnou podporu © iconsport.photo - Tato trojice z PSG bere dohromady 156 milionů eur

1

Líbilo se

06.09. - Hvězdní útočníci Lionel Messi, Neymar a Kylian Mbappé neměli podle bývalého sportovního ředitele PSG Leonarda v klubu dostatečnou podporu a uznání na to, aby společně vytvořili vítězné prostředí v týmu. Leonardo tím reagoval na nedávná tvrdá prohlášení Neymara, podle kterého si s Messim “prožili peklo“ během společného působení v PSG.

Přestože se hvězdné útočné trio během posledních dvou sezón nemalou měrou podepsalo pod zisk ligových titulů, úspěch v Lize mistrů, který si klub od draze placených útočníků sliboval, se nedostavil.

Bývalý sportovní ředitel PSG Leonardo odmítl, že by harmonii v šatně narušila bitva mezi egy hráčů a připustil, že za neúspěchy týmu možná mohla slabá podpora hvězdných hráčů ze strany klubu.

„Lidé se potřebují cítit pohodlně. Tihle hráči potřebují dobrou náladu, potřebují cítit podporu a potřebují uznání,“ řekl Leonardo brazilské publikaci Ge. „A ti, kdo jim to měli poskytnout, jsou klub, my a trenéři.“

„Hráči s takovouto úrovní talentu nejsou komplikovaní,“ dodal Leonardo. „Řeší více problémů, než sami vytvářejí a pokud mají být jejich problémy vyřešeny, je to hotová věc.“

Během léta se hvězdné útočné trio rozpadlo, když z Paříže nejprve zmizel Lionel Messi, který se od svého příchodu z Barcelony v Paříži složitě přizpůsoboval a po neshodách s částí fanoušků PSG v létě jako volný hráč zamířil do amerického Interu Miami.

Nedávno ho pak následoval i Neymar, jenž přijal lukrativní nabídku ze saúdsko-arabského Al Hilalu, který za brazilského reprezentanta neváhal zaplatit vysokých 90 milionů eur.

V klubu tak navzdory mnoha peripetiím a ne zrovna ideálním vztahům s vedením klubu zůstal jen Kylian Mbappé, jemuž má ale už příští rok vypršet v Paříži současná smlouva a hovoří se o jeho údajné dohodě s Realem Madrid.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články