Zpět na » Ostatní » Nekvalitní Evropa? Ronaldův Al-Nassr dostal další debakl

Nekvalitní Evropa? Ronaldův Al-Nassr dostal další debakl

Nekvalitní Evropa? Ronaldův Al-Nassr dostal další debakl © iconsport.photo - Cristiano Ronaldo proti Benfice opět vyhořel

1

21.07. - Ronaldova prohlášení o (ne)kvalitě evropského fotbalu vyvolala spoustu negativních reakcí a k srdci si to zřejmě vzaly i evropské týmy, proti kterým CR7 a jeho Al-Nassr nastoupil. Po debaklu 0:5 se španělskou Celtou Vigo přišla další lekce, tentokráte od Benficy Lisabon s Davidem Juráskem v sestavě. Portugalský celek Al-Nassr porazil 4:1 a nejen Ronaldo tak dostává pěkný reality check.

Cristiano Ronaldo mluvil o tom, že do Evropy už se nevrátí, protože žádná jiná liga než Premier League prostě nemá dostatečnou kvalitu. Nikde sice neřekl, že saudská liga tu kvalitu má, ale evropské týmy mu nyní dokazují, že kvalita těchto týmů, přestože v nich hraje několik hvězd je díky spoustě podprůměrných domácích hráčů zkrátka stále velmi nízká. A to se nezmění do té doby než bude tým buď úplně bez hráčů ze Saudské Arábie, nebo začne tamní fotbal místo nákupu superhvězd investovat více do akademií.

Reality check, neboli takovou facku na probuzenou Ronaldovi dává příprava jeho Al-Nassr. I bez Ronalda sice Al-Nassr poradil dvě podprůměrná portugalská mužstva, ale jakmile přišla Celta Vigo z La Ligy, byl tu problém. V tom zápase už Ronaldo nastoupil, ale ukázal, že pryč jsou časy, kdy díky skvělé podpoře zvládal tomuto soupeři dávat i několik gólů za zápas. Celta Vigo totiž dokázala dát v rozmezí necelých 20 minut druhé půle rovnou 5 gólů a byl z toho debakl 0:5, kdy se celý tým Al-Nassru rozložil. Jenže to nebylo všechno.

Přišel zápas s Benficou Lisabon, v jejíž základní sestavě nastoupila i česká posila David Jurásek a jeho bývalý spoluhráč Alexander Bah (Musa nastoupil z lavičky). Ve 39. minutě už Al-Nassr prohrával po dvou gólech Goncala Ramose a brance Di Marií 0:3. Do poločasu snížil Al Ghannam, ale ve druhé půli přišel ještě jeden gól z kopačky mladíka Schjelderupa na konečných 4:1. Al-Nassr v sestavě i s Taliscou, Marcelem Brozovičem nebo Ghislainem Konanem tak zjistil, že proti evropským mužstvům prostě nemá šanci a nezmění se to během jednoho přestupového období.