Zpět na » Ostatní » Cristiano Ronaldo: V Evropě už mě neuvidíte. Saudská liga je lepší než MLS

Cristiano Ronaldo: V Evropě už mě neuvidíte. Saudská liga je lepší než MLS

Cristiano Ronaldo: V Evropě už mě neuvidíte. Saudská liga je lepší než MLS © iconsport.photo - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

18.07. - Cristiano Ronaldo změnil fobal v Saudské Arábii navždy. CR7 přinesl tamnímu fotbalu neuvěřitelnou pozornost a i on má velkou zsáluhu na tom, co se tam aktuálně děje. Velké hvězdy přicházejí i jeho zásluhou. To on otevřel dveře a sám to moc dobře ví. Nyní v jednom z rozhovorů oznámil, že v Evropě už ho neuvidíme. Saudskou Arábii také vyzdvihuje a staví jí nad MLS.

Cristiano Ronaldo byl nejlepším hráčem a největší superstar v Manchesteru United, Realu Madrid i Juventusu. Všude kam přišel, tam to změnil navždy. Je nejlepším střelcem v dějinách celého fotbalu. A ačkoliv se během posledního angažmá v Manchesteru jeho renomé značně poškodilo, a to hlavně tím závěrem a rozhovorem s Piersem Morganem, stále ho můžeme považovat za jednoho z nejlepších fotbalistů historie a jeho značka je obrovská. A toho využila Saudská Arábie. Al-Nassr mu dal rekordní plat a tamní soutěž se změnila navždy.

Před příchodem CR7 tato soutěž nikoho nezajímala. Bez urážky. S jeho nástupem neuvěřitelně vzrostla pozornost a otevřely se nebývalé možnosti. Fotbalové úspěchy sice nezažil, ačkoliv dal za 16 zápasů 14 gólů, ale i tak je po půl roce nejvlivnějším hráčem, jaký tu kdy hrál. Fotbalové kluby se během tohoto přestupového období začaly činit. Přišli Benzema, Kanté, Mendy nebo Milinkovič-Savič. Hvězdy, jenž by jinak do Saudské Arábii nikdy nepřišly. Za všechno může Ronaldo. Otevřel dveře. Sám si to přiznává a vzkazuje, že do Evropy už se nevrátí.

Cristiano Ronaldo

Do evropského fotbalu se nevrátím. Na to můžete zapomenout. Ty dveře pro můj návrat jsou definitivně zavřené. Je mi 38 let a evropský fotbal ztratil hodně ze své kvality. Jedinou relevantní soutěží je Premier League. Podle mě je úplně někde jinde než všechny ostatní soutěže. Jsem si na 100% jistý, že se do Evropy nevrátím. V lednu jsem otevřel dveře do Saudské Arábie a nyní sem chodí všechna ta velká jména. Přestup do USA? Ne. Saudská liga je lepší než MLS," řekl Ronaldo k návratu do Evropy.

Moje rozhodnutí odejít do Saudské Arábie bylo klíčové pro ty přestupy, které se dějí teď. To jsou prostě fakta. Než jsem přišel do Serie A, ta liga byla mrtvá. Po mém přestupu do Juventusu se ta kvalita zvedla a vrátila se popularita. Kamkoliv jdu, tam se zvedá zájem," je si svého vlivu vědom Ronaldo.

David Suchý / dailymail.co.uk

Nejnovější články