Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Autor výhružek rodině se stále nenašel: Začne se Messi Argentině vyhýbat?

Ostatní - Autor výhružek rodině se stále nenašel: Začne se Messi Argentině vyhýbat?

Autor výhružek rodině se stále nenašel: Začne se Messi Argentině vyhýbat? © iconsport.photo - Lionel Messi, kapitán argentinské reprezentace, během kvalifikačního utkání

0

Líbilo se

05.04. - Ani po měsíci není zřejmé, kdo byl autorem výhružek směřovaných Messiho rodině. V argentinském Rosariu někdo čtrnáctkrát vypálil na obchod Messiho tchána a samotnému hráči zanechal šokující vzkaz. Rostoucí násilí z Rosaria dělá jedno z nejnebezpečnějších míst v zemi a fanoušci se obávají, že by se kapitán argentinské reprezentace mohl začít své domovině vyhýbat.

Na začátku března neznámý útočník v supermarketu čtrnáctkrát vystřelil na obchod Josého Roccuzza, Messiho tchána a na místě zanechal pro argentinského kapitána vzkaz: „Messi čekáme na tebe. Jakvin je drogový dealer, ten tě neochrání.“ Starosta Rosaria, citovaný Pablo Javkin, pochybuje, že by byl vzak namířen přímo proti Messimu a tvrdí, že si dokonce ani nedokáže představit, že by jeho autorem byl někdo napojený na narkomafii.

Incident nemá nic společného se způsobem, jak si gangy vyřizují účty. Je jasné, že hlavním cílem těch, kdo to udělali byli, aby se o tom dozvěděl celý svět. Vzkaz určitě nebyl namířen proti Messimu. Nic nenasvědčuje tomu, že by chtěli rodinu Roccuzza zastrašit nebo po ní něco požadovat,“ dodal starosta Rosaria.

Násilí, které Rosario sužuje, začalo před dvaceti lety v okrajových čtvrtích, ale v posledních letech se rozšířilo mezi střední třídu. Starosta Pablo Jakvin si stěžuje na to, že vláda před problémem zavírá oči a město není dostatečně bezpečné. Lionel Messi se přesto do rodného města vrací každý rok, aby zde trávil vánoční svátky s příbuznými. To by se ale v budoucnu nemuselo opakovat, jelikož nyní se násilí ve městě bezprostředně dotýká Messiho rodiny.

Myšlenku na to, že by se Messi mohl Argentině vzdálit a začít se jí vyhýbat nadnesl jeho bývalý reprezentační spoluhráč, Heinze. „Mluvíme o tom, protože se to týká Lea a také dalších kluků, kteří by se rádi vrátili do Argentiny. Messiho se to týká bezprostředně a je to šílené. Podobná situace vás donutí přemýšlet o spoustě věcí.“ Sám Heinz se do Argentiny vrátil v roce 2015, bezpečně se ale necítí. „Je to ode mě nezodpovědné. Je to pravda, raději o nebezpečí nepřemýšlím. Lionela ale podobné útoky od jeho vlasti odcizují.

Klub z Rosaria byl opakovaně citován ve spojení s Lionelem Messi a jeho zakončením kariéry. Pokud by ale napětí ve městě bylo stejné jako nyní, o návratu do Argentiny nemůže být ani řeč.

Andrea Suttnerová / marca.com, elpais.com

Nejnovější články