Zpět na » Ostatní » Nový hvězdný útočník italské reprezentace. Nikdy nežil v zemi a ani neumí italsky

Nový hvězdný útočník italské reprezentace. Nikdy nežil v zemi a ani neumí italsky

Nový hvězdný útočník italské reprezentace. Nikdy nežil v zemi a ani neumí italsky © twitter.com -

0

Líbilo se

28.03. - Před čtvrteční porážkou 2:1 s Anglií si šéf Azzurri Roberto Mancini stěžoval na nedostatek útočných možností po zranění Cira Immobileho. V Itálii se však objevilo nové číslo devět, které se již stihlo zapsat do historických tabulek italské reprezentace.

Třiadvacetiletý Mateo Retegui se narodil v San Fernandu, asi 12 kilometrů od hlavního města Argentiny Buenos Aires. Jeho otec Carlos hrál za Argentinu hokej na třech olympijských hrách a Retegui dále hrál za Argentinu na úrovni hráčů do 19 a 20 let.

Rozhodl se pro hraní za Itálii díky svému dědečkovi z matčiny strany, Angelu Dimarcovi, který pochází ze Sicílie a přesídlil do Argentiny.

Dvěma góly se podílel na vítězství 2:0 nad Maltou a vypadá to, že do budoucna bude pravidelně nastupovat v sestavě.

CBS Sports uvádí, že Retegui neumí italsky, ale evidentně mu nedělá problémy navázat kontakt se spoluhráči, když se stal teprve čtvrtým hráčem, který skóroval v prvních dvou zápasech za reprezentaci.Rategui hraje za Boca Juniors, ale v současné době působí v klubu Atletico Tigre, kde v 51 zápasech ve všech soutěžích vstřelil 29 gólů. Mancini si musel všimnout jeho žhavé formy před brankou a šel proti svému předchozímu názoru, že za národ by měli hrát pouze ti, kteří se narodili v Itálii.

"Svět se změnil. V každém národním týmu v Evropě i ve světě jsou zpravidla hráči, kteří pocházejí ze zahraničí nebo jsou původem z jiných národů. Máme hráče, kteří u nás hráli v mládežnických týmech, ale nakonec si je jejich země vybraly do seniorského týmu," řekl pro list The Times.

Zdá se, že o Rateguiho projevily zájem kluby z Premier League, podle deníku Corriere dello Sport ho sledují Brighton i Crystal Palace.

Petr Magasanik / twitter.com, the times,

Nejnovější články