Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Šachtar Doněck věnuje pětinu přestupní částky za Mudryka ukrajinským vojákům

Ostatní - Šachtar Doněck věnuje pětinu přestupní částky za Mudryka ukrajinským vojákům

Šachtar Doněck věnuje pětinu přestupní částky za Mudryka ukrajinským vojákům © goal.com - Mychajl Mudryk v dresu londýnské Chelsea

0

Líbilo se

16.01. - Fotbalový klub, který se nachází na území okupovaném ruskou armádou, v Donětsku, uzavřel před několika dny dohodu s londýnskou Chelsea o přestupu mladého záložníka Mychajla Mudryka. Pětinu z téměř sto milionové přestupní částky ukrajinský klub věnuje vojákům a jejich rodinám.

Sedmdesát milionů plus dalších třicet v bonusech je částka, na které se shodl ukrajinský Doněck s londýnskou Chelsea, výměnou za přestup talentovaného křídla, Mychajla Mudryka, do Premier League. Příchod Mychajla Mudryka ale bude mít velký, nejen sportovní, přesah. Prezident ukrajinského klubu, Rinat Achmetov totiž v prohlášení pro oficiální web Donětsku prohlásil, že na pomoc ukrajinským vojákům a jejich rodinám vyčlení třiadvacet milionů eur.

Jejich statečné činy nemají v novodobé historii obdoby. Právě oni, jejich obětavost a odvaha pomohly zadržet nepřítele v prvních měsících války. Peníze budou použity na pokrytí různých potřeb, od zajištění lékařské péče, protéz a psychologické podpory až po splnění konkrétních požadavků. Pro zajištění transparentnosti bude mít projekt nezávislý tým, který bude v kontaktu s obránci Azovstalu, jejich rodinami, zdravotnickými pracovníky a dobrovolníky.

Prezident ukrajinského klubu dále poděkoval civilizovanému světu, který Ukrajině pomohl. „Dnes můžeme mluvit o ukrajinském fotbale díky armádě, ukrajinskému lidu a obrovské podpoře civilizovaného světa. Pouze sjednocením našeho úsilí porazíme zlo, které přišlo do našich domovů.“ Rinat Achmetov také vysvětlil, že jeho snem zůstává vítězství v Evropě. „Bohužel je to nyní nemožné, protože Ukrajina bojuje v hrozné a nespravedlivé válce, kterou proti nám vede Rusko. Ale jsem přesvědčen, že vyhrajeme a v Donbass Areně v ukrajinském Doněcku sehrajeme přátelské utkání s Chelsea.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články