Zpět na » Premier League » Koho přivede Arsenal místo Mudryka? Variantami jsou Torres nebo Diaby

Premier League - Koho přivede Arsenal místo Mudryka? Variantami jsou Torres nebo Diaby

Koho přivede Arsenal místo Mudryka? Variantami jsou Torres nebo Diaby © skysports.com - Mousa Diaby by rozhodně nebyl levný

1

Líbilo se

17.01. - Arsenal nebyl, na rozdíl od Chelsea, ochotný zaplatit 70+30 milionů eur za předraženého Mudryka a tak se nyní musí poohlížet po posile do ofenzivy jinde. Kádr má Mikel Arteta hodně úzký a posily musí chtě nechtě přijít. Nejnadějněji to vypadá s hvězdou Orlanda Facundem Torresem a zájem má být údajně i o křídelníka Diabyho z Leverkusenu.

Musím říct, že jednání Arsenalu na přestupovém trhu se mi opravdu líbí. Vedení se poučilo z nákupů typu Nicolase Pépého, který je nejdražší klubovou posilou v historii a vyhořel, a pokud za hráče zaplatí obří sumu, musí být přesvědčen, že takovou hodnotu má. To u Mykhayla Mudryka nebyl, a proto dostala možnost Chelsea, která pod Boehlym utratila už půl miliardy eur za předražené hráče jako jsou tragický Cucurella nebo zraněný Wesley Fofana. Jen tato dvojice stála 145 milionů eur. A předražený je i Mudryk. Za celou kariéru odehrál 65 zápasů a produktivní, byť hodně, je jen letos.

Arsenal se proto musí poohlížet po jiných alternativách. Tou hlavní je Facundo Torres hrající v MLS za Orlando. 22leté křídlo z Uruguaye se během minulé sezóny prosadilo střelecky 9x a dalších 10 branek vymyslelo pro spoluhráče. Spolu s pány Valverdem, Núňezem nebo Pellistrim se jedná o velkou naděj Uruguaye. Sám hráč oznámil, že než odjel na MS do Kataru, Arsenal o něj měl zájem a uvidí se nyní, jak bude případné jednání pokračovat. Každopádně může být Torres až pětkrát levnější než Mudryk, hrál v kvalitnější soutěži a čísla také neměl k zahození.

Facundo Torres

Trochu nákladnější a prověřenější variantou je jednoznačně Mousa Diaby z Bayeru Leverkusenu. V minulé sezóně dal za farmaceuty 13 gólů a na 12 jich přihrál. Stal se stabilním členem francouzského nároďáku, ale nyní z něho vypadl. Výkony Bayeru se přenesly i na něj a nehraje tak dobře jako vloni. Stále je ale jedním z nejlepších v týmu a s 6 góly je jeho nejlepším střelcem. Jeho tržní hodnota je 50 milionů eur, a tak by byl případný přestup opravdu drahý a atakoval by základní částku za Mudryka. Od svého příchodu z PSG do Německa, ale Diaby ukazuje svou kvalitu. Jsou to už 4 sezóny.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články