Zpět na » Premier League » Chelsea kupuje Mykhaila Mudryka. Už souhlasila s částkou 88,5 miliónu liber

Chelsea kupuje Mykhaila Mudryka. Už souhlasila s částkou 88,5 miliónu liber

Chelsea kupuje Mykhaila Mudryka. Už souhlasila s částkou 88,5 miliónu liber © footballtransfers.com, fotbalportal.cz - Mudryk jde do Chelsea

0

Líbilo se

15.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Během neděle by mělo být vše oficiálně dotaženo. Mykhailo Mudryk v sobotu přiletěl do Londýna na lékařskou prohlídku. Neupíše se ovšem Arsenalu, se kterým ještě v pátek jednal. Gunners odstoupili od dohody. Mudryk už bude sledovat nedělní zápas Chelsea s Crystal Palace. Právě se Stamford Bridge spojí svou budoucnost. Chelsea to bude stát 88,5 miliónu liber.

Chelsea se dohodla se Šachtarem Doněck na koupi křídelního hráče Mykhaila Mudryka v hodnotě 88,5 milionu liber.

Spolumajitel Chelsea Behdad Eghbali a ředitel přestupů Paul Winstanley přiletěli v sobotu do turecké Antalye, kde Šachtar trénuje, aby dohodu dokončili a poté Mudryka odvezli svým soukromým letadlem zpět do Velké Británie.

Mudryk se v neděli podrobí lékařské prohlídce v Londýně a očekává se, že bude na Stamford Bridge sledovat zápas Chelsea s Crystal Palace.

Chelsea je přesvědčena, že se jí přestup podaří a nabídla dvaadvacetiletému hráči smlouvu na sedm a půl roku.

Arsenal ještě v pátek jednal o přestupu, ale byl připraven od něj odstoupit, pokud by dohoda nebyla správná.

Chelsea zaplatí 70 milionů eur (62 milionů liber) předem a 30 milionů eur (26,5 milionu liber) v příplatcích, které zahrnují vítězství v Lize mistrů, Premier League a další individuální podmínky závislé na výkonnosti.

Prohlášení Šachtaru v sobotu večer potvrdilo, že dohoda je velmi blízko.

Chelsea pak následovala s vlastním prohlášením, ve kterém potvrdila, že se Šachtarem jedná o podmínkách ohledně přestupové částky.

„Pokud se oba kluby dohodnou, pak ukrajinský internacionál, který může hrát na křídle nebo v útoku, bude s Blues jednat o osobních podmínkách před trvalým přestupem,“ dodala Chelsea.

Mudryk již dříve v příspěvcích na sociálních sítích uvedl, že jeho preferovanou destinací je lídr Premier League Arsenal, přičemž osobní podmínky by neměly být problémem.

Líbil se mu parodický příspěvek na Instagramu, který ho zobrazoval, jak ho Šachtar Doněck drží v zajetí, protože stále vyčkává na větší nabídky, a nahrával příspěvky, na nichž sledoval zápasy Arsenalu a popisoval Mikela Artetu jako špičkového trenéra.

Nyní se však zdá, že se připojí k trápící se Chelsea Grahama Pottera, která v posledních pěti zápasech dokázala vyhrát jen jednou.

Majitel Chelsea Todd Boehly již v lednovém okně schválil přestupy Benoita Badiashileho, Davida Fofany a Andreye Santose a přidal k nim i hostování Joaa Félixe z Atlétika Madrid.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články