Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Saudové chtějí v lize vidět Messiho, ať to stojí cokoliv

Ostatní - Saudové chtějí v lize vidět Messiho, ať to stojí cokoliv

Saudové chtějí v lize vidět Messiho, ať to stojí cokoliv © thesun.co.uk - Lionel Messi a jeho fotka se všemi Zlatými míči

2

Líbilo se

12.01. - Ještě donedávna se zdála být saudskoarabská fotbalová liga velkou neznámou, ale po příchodu Cristiana Ronalda a s vidinou toho, že by v létě mohly portugalského útočníka doplnit další hvězdná jména, se saudský fotbal dostává do záře reflektorů. Poslední zprávy dokonce mluví o tom, že je Al Hilal, hlavní konkurent Al Nassru, připraven nabídnout Messimu 300 milionů dolarů ročně.

Po příchodu Cristiana Ronalda do Saudské Arábie si fotbalová velmoc Blízkého východu brousí zuby na Lionela Messiho. Cílem tamního království je otevřít se světu, zvýšit turistický ruch a snaží se toho dosáhnout prostřednictvím sportu. Koněm, na kterého Saudská Arábie vsadila, je fotbal. Vidinou budoucnosti je uspořádání Mistrovství světa 2030 při společné kandidatuře s Egyptem a Řeckem, ale ještě předtím chtějí Saudové zviditelnit vlastní ligovou soutěž a to prostřednictvím dvou hvězdných jmen: Cristiana Ronalda, který zde už působí, a Leo Messiho, jeho doufají šejkové ohromit neodmítnutelnou nabídkou.

V Saudské Arábii se stále častěji hovoří o tom, že Al Hilal, největší rival Al Nassera, stojí o služby Lionela Messiho a je ochoten mu nabídnout nejméně 300 milionů dolarů ročně. Částka, která se těžko odmítá, i když se teprve ukáže, zda by se Argentinec vůbec chtěl stěhovat do země s tak odlišnými zvyky a složitým klimatem.

V arabském světě je saudská fotbalová liga nejsledovanější a nejlépe hodnocená díky obrovské konkurenceschopnosti klubů a jejich vysoké úrovni, zejména pak v Rijádu a Džiddě. V hlavním městě působí naprosté ligové špičky, Al Halil a Al Nassr. Aby ale Rijádské derby mohlo mít ještě ostřejší náboj, Al Halilu by se hodil hvězdný hráč a tím by mohl právě Messi být.

Za tímto účelem je saudské království ochotno vynaložit nemalé finance. Ne náhodou se na tiskové konferenci objevuje prakticky jediný sponzor, Visit Saudi. Saudské království by klubu Al Halil bylo ochotno pomoci velkou finanční injekcí, aby tým získal do svých řad čerstvého mistra světa.

Messiho vřelé vztahy se Saudskou Arábií nejsou žádným tajemstvím. Kapitán argentinského týmu, který v roce 2022 vyhrál Mistrovství světa ve fotbale, je v současnosti ambasadorem tamního cestovního ruchu. Poprvé se v této roli argentinský kapitán představil v květnu 2022. „Není to jeho první návštěva království a nebude ani poslední,“ uvedl na sociálních sítích saudskoarabský ministr cestovního ruchu Ahmed- al-Chateeb. Saudská Arábie je odhodlaná. Chce Messiho nejen v roli turisty. Nabídka se připravuje, míč je nyní na straně argentinského reprezentanta.

Andrea Suttnerová / mundodeportivo.com

Nejnovější články