Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Argentina zvažuje vydání bankovek s Messiho tváří

Ostatní - Argentina zvažuje vydání bankovek s Messiho tváří

Argentina zvažuje vydání bankovek s Messiho tváří © sportsmanor.com - Návrh bankovky s Messim

1

Líbilo se

21.12. - Argentinská centrální banka přišla s nápadem, jak ocenit triumf fotbalové reprezentace na Mistrovství světa v Kataru, ze kterého si tým okolo Lionela Messiho odvezl pohár pro vítěze. A právě kapitán reprezentačního týmu, který již oznámil, že v národním týmu bude pokračovat, by se mohl objevit na tisícové bankovce.

Messiho současná hodnota? Něco málo přes sto korun. Alespoň pro argentinskou národní banku. Přesně tolik korun totiž dostanete při směně tisíce pesos, což je bankovka, na které by se v budoucnosti mohla objevit Messiho tvář. Podle deníku El finaciero finanční úřad jihoamerické země zvažuje vydání nové bankovky jako jednu z možností, jak oslavit historický triumf z Mistrovství světa ve fotbale.

Preferovaným řešením je nová emise bankovek tisíc pesos, tedy hodnoty, která začíná Messiho číslem „10“. Na zadní straně bankovky by se také mohl objevit nápis La Scaloneta, což je přezdívka argentinského trenéra Lionela Scaloniho.

Lionel Messi, který si v současnosti vychutnává oslavy triumfu v rodné zemi spolu s rodinou a fanoušky, byl na uplynulém světovém šampionátu vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, zatímco o Zlatou kopačku přišel v neprospěch svého klubového spoluhráče Kyliana Mbappého až v infarktovém finále.

Podle listu El Financiero měl argentinský kapitán natolik značný vliv na celý zbytek týmu, že se centrální banka rozhodla pro nevídané gesto. Na internetu se vzápětí začaly objevovat první grafické návrhy, jak by bankovka mohla vypadat, nicméně její tisk je zatím stále jen vizí a není potvrzeno, zda centrální banka po vydání pamětních mincí s motivem triumfu z roku 1978 opravdu zohlední na bankovkách také letošní úspěch.

Andrea Suttnerová / sportbible.com, thesun.co.uk

Nejnovější články