Zpět na » Ostatní » Prezident FIFA by byl nakloněn myšlence pořádání Mistrovství světa v Severní Koreji

Prezident FIFA by byl nakloněn myšlence pořádání Mistrovství světa v Severní Koreji

Prezident FIFA by byl nakloněn myšlence pořádání Mistrovství světa v Severní Koreji © skysports.com, fotbalportal.cz - Infantino

0

Líbilo se

22.11. - Pořádání v současné chvíli probíhajícího Mistrovství světa v Kataru se setkalo a nadále setkává s velkou vlnou nevole a protestů. Proto je nadmíru zarážející, že prezident Fifa v této době vystoupí s prohlášením, ve kterém se zastává myšlenky na to, že by v budoucnu dokázal podpořit snahu Severní Koree na pořádání Mistrovství světa.

Utněme veškeré spekulace hned na samotném začátku, Severní Korea se pochopitelně do pořádání žádné podobné akce nehrne a nechystá ani kandidaturu, proto je jakákoliv debata o možnosti hostit Mistrovství světa v Severní Koreji lichá, ale už jen myšlenka podpory je kontroverzní.

Prezident Fifa, Gianni Infantino, který by měl být zvolen do funkce na třetí funkční období v řadě, ale svůj výrok obhajuje tím, že hostit Mistrovstvé světa by měla mít možnost jakákoliv země, včetně Severní Koreje. Letošní pořadatel, Katar, se dostal pod palbu kvůli zdokumentovanému porušování lidských práv a silnému homofobnímu postoji. Ani tak ale volbu hostitelské země Gianni Infantino nelituje a neochvějně ji podporuje. Fotbal totiž podle něj potřebuje světu přinést skutečnou změnu a to může i Katar.

Fifa je globální fotbalová organizace. Jsme lidé co fotbalem žijí, ne politici. Chceme lidi spojovat. Každá země může hostit nějakou akci a pokud Severní Kora chce, pak i ona. Před několika lety jsem skutečně navštívil Severní Koreu, abych se Seeverokorejců dotázal, zda jsou připraveni hostit část Mistrovství světa žen společně s Jižní Koreou. Samozřejmě jsem neuspěl, ale jel bych tak klidně ještě stokrát, pokud by to něčemu pomohlo,“ rozvedl Gianni Infantino svou myšlenku podpory severokorejské kandidatury.

Víme, že naším hlavním zaměřením jako sportovní organizace je a měl by být sport, ale protože fotbal sjednocuje svět, může být právě toto Mistrovství světa ve fotbale, které sleduje pět miliard lidí, spouštěčem pozitivního gesta, znamení nebo poselství naděje. Jste světoví vůdci, máte možnost ovlivnit běh dějin,“ obrátil se během rozhovoru se světovými lídry v Indonésii na účastníky summitu skupiny G20.

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Nejnovější články