Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Katar uvádí falešná čísla divácké návštěvnosti

Ostatní - MS fotbal 2022: Katar uvádí falešná čísla divácké návštěvnosti

MS fotbal 2022: Katar uvádí falešná čísla divácké návštěvnosti © qatar2022.qa - Stadion v Kataru

0

Líbilo se

23.11. - Pozorní diváci si mohli na probíhajícím Mistrovství světa v Kataru povšimnout toho, že na některých zápasech jsou prázdné tribuny. Před komorní atmosférou například hrálo Nizozemí se Senegalem, oficiální statistiky jsou ale ohromující. Katarští pořadatelé totiž na stadiony dokáží vměstnat více diváků, než kolik se jich na stadion může vejít.

Podle serveru Foxsport bude mít pořadatel Mistrovství světa co vysvětlovat. Na světlo totiž vyplula data o návštěvnosti utkání. Katar je obviněn z toho, že uvádí falešná čísla, která jsou vyšší než oficiální kapacity stadionů.

Fotografie a televizní záběry z jednotlivých zápasů ukazují spousty prázdných míst, lze proto předpokládat, že u většiny dosud odehraných utkání nedošlo k naplnění kapacity, to ale pořadateli nezabránilo ve „vyprodání“ jednotlivých zápasů a dokonce k překročení kapacity. Na zahajovací utkání Mistrovství světa se přišlo podívat 67 732 diváků, přičemž kapacita sportoviště Al Bayt je pouze 60 000 diváků.

Zápas Anglie s Íránem pak sledovalo 45 334 diváků, zatímco stadion Khalifas dokáže pojmout pouze 45 000 fanoušků. Inkriminované utkání Nizozemí se Senegalem, kde tribuny v některých místech zely prázdnotou, sledovalo podle Kataru 41 721 diváků, i tady byla tedy kapacita stadionu, 40 000 diváků, překročena. „Na zápase Senegal - Nizozemí bylo více prázdných míst než na sjezdu lidí trpících na hemeroidy,“ poznamenala společnost Paddy Power, která se věnuje kurzovému sázení na sportovní utkání.

Jiní fanoušci upozornili na to, že prázdná místa byla i na dalších zápasech. "Množství prázdných sedadel na všech stadionech skutečně dělá z tohoto turnaje něco jako kýčovité Euro.“ Jiný příznivce poznamenal, že je to hrozný chaos a opět jsou na stadionu tisíce volných míst.

Jsme na stadionu Al Thumama, uběhlo prvních třicet minut z prvního poločasu a stále jsou tu řady a řady prázdných míst. Tohle je pravděpodobně nejlepší zápas prvního týdne na nejmenším stadionu. Pokud se pořadatelům nepovede vyprodat ani takové utkání, tak nevím,“ smutně dodal kanadský reportér Joe Callaghan při utkání Senegal - Nizozemí.

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články