Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Že hrajeme na Ronalda? To je normální, říká portugalská hvězda č. 2

Ostatní - Že hrajeme na Ronalda? To je normální, říká portugalská hvězda č. 2

Že hrajeme na Ronalda? To je normální, říká portugalská hvězda č. 2 © skysports.com - Cristiano Ronaldo

2

Líbilo se

12.11. - Portugalské reprezentaci je občas vyčítáno, že až moc spoléhá na schopnosti již 37letého fotbalového velikána Cristiana Ronalda. Bernardo Silva, další opěvovaný Portugalec, na tom nevidí nic špatného. Komentoval tak možný vývoj zápasů na fotbalovém MS v Kataru.

Bernarda Silvu čeká v Kataru druhé mistrovství světa, kterého se zúčastní. Portugalsko se v základní skupině utká s Uruguayí, Jižní Koreou a Ghanou, tedy třemi týmy z jiných kontinentů. Favoritem bude evropská země a nic na tom nemění ani to, že její hlavní star Cristiano Ronaldo v Manchesteru United moc nehraje a jeho forma ani psychické rozpoložení momentálně nejsou právě ideální.

Silva v protěžování možná nejlepšího fotbalisty všech dob ale nevidí problém. "Faktem je, že pokud máte v týmu hráče, jako je Cristiano, je přirozené, že občas hrajete na něj, protože víte, že je to člověk, který dokáže dotáhnout mančaft k vítězství třeba i v posledních minutách utkání. Stejně to mají i jiné reprezentace: Francouzi spoléhají na Mbappého, Brazilci na Neymara a Argentinci na Messiho," uvedl záložník Citizens pro Fifa.com.

"Máte-li zkrátka na své straně některého z těchto velkých hráčů, tak díky nim získáváte výhodu oproti ostatním. Samozřejmě souhlasím, že tým se na nich nesmí stát až příliš závislým, to pak může narušit jeho dynamiku. Pokud je to ovšem zdravá závislost, potom se z toho, že vašim spoluhráčem je někdo jako Cristiano Ronaldo, stane zbraň hromadného ničení," prohlásil Silva.

Santos namixuje ten správný tým na MS ve fotbale, věří Silva

Ten promluvil také o tom, jak rozdílné je hrát za portugalský národní tým a za Manchester City pod vedením stratéga Pepa Guardioly. "Je to úplně jiný typ fotbalu. Každý kouč by měl umět přizbůsobit svůj styl hráčům, jenž má k dispozici. Práce na úrovni reprezentace je pochopitelně zcela jiná než na úrovni klubu, kde s fotbalisty může trenér pracovat každý den po celý rok. Úkolem reprezentačního trenéra je pak naladit hráče z různých celků na stejnou vlnu, což je obtížné," pokračoval Bernardo Silva.

"Tak například v našem týmu spolu já, Joao Cancelo a Rúben Dias hrajeme společně za Manchester City, zatímco Cristiano, Diogo Dalot a Bruno Fernandes spolu nastupují za Manchester United. Oba kluby hrají úplně jiný typ fotbalu. Totéž pak platí i o klucích z Benfiky, Sportingu, Porta a dalších mužstev. Tím chci říct, náš trenér Fernando Santos to opravdu nemá lehké, ale všichni mu bezmezně důvěřujeme, že dokáže na hřišti namíchat ten správný mix," uzavřel někdejší hráč Benfiky Lisabon a Monaka.

Ondřej Hlaváč / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Anketa

Kdo bude hlavním tahounem Portugalska na MS 2022?

Cristiano Ronaldo (3)

Cristiano Ronaldo 60,0%

Bernardo Silva (0)

Bernardo Silva 0,0%

Rúben Dias (0)

Rúben Dias 0,0%

Bruno Fernandes (0)

Bruno Fernandes 0,0%

Leao (2)

Leao 40,0%
Celkový počet hlasů: 5
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články