Zpět na » Ostatní » Skupinu smrti začali vítězně Portugalci a Francouzi, Ronaldo překonal rekord Platiniho

Ostatní - Skupinu smrti začali vítězně Portugalci a Francouzi, Ronaldo překonal rekord Platiniho

Skupinu smrti začali vítězně Portugalci a Francouzi, Ronaldo překonal rekord Platiniho © skysports.com - Cristiano Ronaldo vsítil dva góly a odpoutal se na čele historické tabulky střelců na Euru od Platiniho

1

15.06. - REVIEW První série skupinových zápasů na evropském šampionátu je minulostí. Uzavřela ji skupina F, jež je většinou odborníků brána jako tou nejzajímavější. Na postup zadělali Portugalci, kteří porazili 3:0 Maďary a Francouzi, ti si poradili 1:0 s Německem.

Maďarsko - Portugalsko 0:3

Branky: 84. Guerreiro, 87. (pen.) a 90+2. Ronaldo

Maďarsko: Gulácsi - Botka, Orban, Attila Szalai - Á. Nagy (88. R. Varga) - Lovrencsics, Kleinheisler (78. Sigér), Schäfer (65. Négo), Fiola (88. K. Varga) - Ádám Szalai (C), Sallai (77. Schön).

Portugalsko: Patrício - N. Semedo, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro - Danilo Pereira, W. Carvalho (81. Sanches), B. Fernandes (89. Moutinho) - Ronaldo (C), Diogo Jota (81. André Silva), B. Silva (71. R. Silva).

Portugalci vstupovali do utkání proti Maďarům v roli favorita, ale byli si moc dobře vědomi, že vlastně budou hrát proti dvanácti hráčům. Stadión v Budapešti totiž jako jediný není kapacitově omezený, své oblíbence tak hnalo kupředu přes šedesát tisíc fanoušků.

První příležitost si už v 5. minutě vypracoval Diogo Jota. Mohl ještě nahrávat pod sebe úplně volnému Ronaldovi, avšak zvolil zakončení z otočky, s nímž si pozorný Gulácsi věděl rady.

Další šance přinesla závěrečné pětiminutovka úvodního dějství. Nejprve Jota znovu ztroskotal na brankáři, načež měl ještě větší gólovku Cristiano Ronaldo, z malého vápna ovšem přestřelil cílové zařízení.

Bernardo Silva v souboji s Atillou Fiolou (zdroj: skysports.com)

Úvod druhé půle se opět nesl ve znamení útočných snah Portugalců. Blízko důležité vedoucí brance měl Pepe, hlavičku směřující k pravé tyči ale Gulácsi skvěle vyškrábl rukou.

Rozhodla závěrečná desetiminutovka. Domácí nejprve vsítili branku zásluhou Schöna, jeho zásah však rozhodčí odvolal kvůli ofsajdu. V 84. minutě již padl regulérní gól, a to do domácí sítě, střelu Guerreira srazil smolně mimo dosah gólmana Orban.

Maďaři po obdrženém gólu více otevřeli hru a výsledkem byly další dva góly v jejich síti. O oba se postaral Cristiano Ronaldo, jenž nejprve proměnil penaltu po faulu na Andrého Silvu, načež si v nastavení pohrál s Gulácsim a bezpečně zakončil do odkryté brány.

Portugalsko potvrdilo papírové předpoklady a domácí Maďary porazilo 3:0. Cristiano Ronaldo vstřelil dva góly a s celkovými jedenácti trefami se odpoutal v čele historické tabulky střelců Eura od Michela Platiniho.

Francie - Německo 1:0

Branky: 20. Hummels (vl.)

Francie: Lloris (C) - Pavard, Varane, Kimpembe, Lucas Hernández - Rabiot (90+4. O. Dembèlé), Kanté, P. Pogba - Griezmann - Benzema (89. Tolisso), Mbappé.

Německo: Neuer (C) - Ginter (88. Can), Hummels, Rüdiger - Kimmich, Gündoğan, Kroos, Gosens (88. Volland) - Havertz (74. Sané), Gnabry (74. Werner), T. Müller.

Druhý úterní zápas Eura obstarali Francouzi a Němci. Jako domácí tým v utkání vystupovala Francie, ačkoli se hrálo v Mnichově, větší podporu z hlediště tak měli němečtí fotbalisté.

Začátek střetnutí patřil Francii. Neuerovu svatyni poprvé výrazněji ohrozil Paul Pogba, který po centru od rohového praporku hlavičkoval těsně nad.

Druhá příležitost hráčů ze "země galského kohouta" již skončila gólem. Ve 20. minutě Lucas Hernández vyslal střílený centr z levé strany a stoper Mats Hummels si ve snaze zabránit Benzemovi v zakončení kopl míč do vlastní brány.

O vítězství Francie rozhodl vlastním gólem Mats Hummels (zdroj: skysports.com)

Vyrovnat mohl Gündoğan, avšak jako by se v poslední chvíli střely zalekl, míč trefil nečistým způsobem a Lloris tak mohl zůstat klidným.

Začátek druhého poločasu přinesl zajímavé momenty na obou stranách. Nejprve Rabiot překvapivou střelou na bližší tyč orazítkoval brankovou konstrukci, na druhé straně Gnabry vypálil z voleje jenom do horní sítě.

Kylian Mbappé si v 67. minutě pohrál s obranou soupeře a nechytatelně zakončil na vzdálenější tyč. Radost ovšem trvala krátce, v době převzetí míče totiž stál za posledním obráncem.

Francouzi skórovali ještě jednou, i v tomto případě však oslavy brzy utichly. Mbappé vybídl ke skórování Benzemu, jenž nemohl minout, právě Mbappé byl ale zase tím hráčem, který se nechal nachytat v postavení mimo hru.

Mrzet jej to každopádně nemuselo. Francie totiž vybojovala cenné tři body, Německo porazila hubeným výsledkem 1:0. Svěřenci kouče Deschampse zadělali na postup, zatímco Němci zůstávají na nule společně s Maďary.