Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Cristiano Ronaldo: 10 individuálních rekordů, které může překonat na letošním mistrovství Evropy

Ostatní - Cristiano Ronaldo: 10 individuálních rekordů, které může překonat na letošním mistrovství Evropy

Cristiano Ronaldo: 10 individuálních rekordů, které může překonat na letošním mistrovství Evropy © elartedf.com - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

15.06. - Cristiano Ronaldo, portugalská superhvězda, která v letošní sezóně dokázala vstřelit za Juventus celkem 36 gólů, patří nepochybně i přes svůj věk, ve 36 letech, k hlavním hvězdám letošního Eura. Na tomto turnaji, vedle touhy obhájit titul mistrů Evropy, sám Ronaldo může překonat hned několik individuálních rekordů.

Portugalci patří k jedním z favoritů na celkový triumf na letošním evropském šampionátu. Některé zdroje se dokonce přiklání k myšlence, že současný kádr je ještě lepší než ten, který na posledním Euru ve Francii před pěti lety dokázal celý turnaj vyhrát. Ani sám Ronaldo a jeho spoluhráči nezůstávají pozadu od hlasů z řad fotbalových odborníků a míří svůj cíl na metu nejvyšší, tedy obhajobu titulu mistrů Evropy. A to i přes velmi těžký los, který jim „nadělil“ do skupiny, vedle papírového trpaslíka Maďarska, dvě velmoci Německo a Francii. Vedle toužené obhajoby s Portugalskem, Ronaldo ale může dosáhnout ještě hned na několik zajímavých individuálních úspěchů. Pojďme se blíže podívat na to, které to mohou být.

Hlavním z nich je překonání rekordu, který drží bývalý reprezentant Íránu Ali Daei. Ten dokázal v letech 1993 až 2006, ve 149 zápasech na mezinárodní úrovní vstřelit celkem 109 gólů. Ronaldovi v tomto ohledu zbývá vstřelit „pouze“ pět gólů, aby tento úctyhodný rekord dorovnal. Sám Ronaldo však nikdy nedal na evropském šampionátu více jak tři góly. Dokáže tuto metu překonat na letošním Euru?

Dalšími zajímavými rekordy, které může Ronaldo na letošním místrovství překonat, jsou:

Nejvíce vyhraných zápasů na Euru jako hráč: 11 - Cesc Fabregas a Andres Iniesta (Španělsko), Cristiano Ronaldo
Nejvíce vstřelených gólů: 9 - Michel Platini (Francie), Cristiano Ronaldo (Portugalsko)
Nejvíce zápasů s alespoň dvěmi střelenými góly: 2 - Gerd Muller (Německo), Antoine Griezmann (Francie), Wayne Rooney (Anglie), Rudi Voller (Nizozemsko), Cristiano Ronaldo
Turnaje, kde hráč zaznamenal alespoň dva góly: 3 - Zlatan Ibrahimovic (Švédsko), Cristiano Ronaldo
Účasti ve finále Mistrovství Evropy: 2 - Valentin Ivanov, Viktor Ponedelnik, Lev Yashin (Sovětský svaz), Franz Beckenbauer, Uli Hoeness, Sepp Maier, Georg Schwarzenbeck, Herbert Wimmer (Západní Německo), Bernard Dietz (Západní Německo), Thomas Hassler, Thomas Helmer, Jurgen Klinsmann, Matthias Sammer (Německo), Xabi Alonso, Iker Casillas, Cesc Fabregas, Andres Iniesta, Sergio Ramos, David Silva, Fernando Torres, Xavi (Španělsko), Cristiano Ronaldo

Zbývajícím čtyřem statistikám z deseti zmíněných, již Cristiano Ronaldo vévodí, a může je tedy dále už "jen" vylepšit. Jsou to tyto:

Nejvíce odehraných zápasů na EURU: 21
Nejvíce odehraných minut: 1793
Nejvíce zápasů alespoň s jedním vstřeleným gólem: 7
Nejvíce turnajů s alespoň jedním vstřeleným gólem: 4

Uvidíme tedy, které další rekordy budou po letošním Euru spojené pouze se jménem Portugalce. Očekává se, že vyhrané zápasy na evropských šampionátech a nejvíce zaznamenaných gólů, by měl Ronaldo určitě navýšit už v základní skupině. V ideálním portugalském scénáři již v prvním zápase proti Maďarsku. Další statistiky budou však již daleko těžší k překonání, avšak Cristiano Ronaldo stále dokazuje, že i v 36 letech patří stále k tomu nejlepšímu, co může současný fotbal nabídnout. Není tedy nemožné, že se s jeho jménem spojí další individuální úspěchy na mezinárodním poli.

Sebastian Suba / givemesport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Takže hneď v 1. zápase prekonal všetky, okrem tej účasti vo finále (logicky).

Princ z Paríža
Reklama
Reklama
Nejnovější články