Zpět na » Ostatní » Blog: Rozcvička jako předzvěst neúspěchu

Blog: Rozcvička jako předzvěst neúspěchu

Blog: Rozcvička jako předzvěst neúspěchu © theguardian.com - Duel Česko - Severní Irsko.

2

Líbilo se

06.09. - Už podruhé jsem toho byl svědkem a opět se musím ozvat. Česká reprezentace do kvalifikace o mistrovství světa 2018 v Rusku nevstoupila ideálně, se Severním Irskem pouze remizovala. Jako dokonalé vykreslení celého utkání postačí poločasová rozcvička obou reprezentací.

Ano, proti Arménii to byl povedený výkon. Ale šlo jen o přípravu, ta se nepočítá, což potvrdil v rozhovoru po utkání se Severním Irskem i obránce Pavel Kadeřábek.

Jenže proti Severnímu Irsku už to bylo o něčem jiném. Jistě, naše reprezentace byla v každém ohledu lepší, zároveň ale především v první půli byla nervózní a nejistá. Od kamaráda jsem poté dostal zprávu: "A výkon české reprezentace glosuje kapela Bastille: How am I gonna be an optimist about this?"

Asi bych to nenapsal lépe. Druhá půle byla z hlediska Česka lepší, ale potřebný gól nepřinesla. Remíza je jasnou ztrátou, i když hráči po utkání říkali, že právě tento bod může být na konci kvalifikace důležitý. Já si naopak myslím, že ztráta dvou bodů může být v konečném důsledku rozhodující.

Co mě ale opět zarazilo, byla poločasová pauza. Myslím, že jsem to už jednou psal po kvalifikačním duelu o ME 2016, musím to ale napsat znovu. Zatímco si všichni náhradníci Severního Irska poctivě přihrávali na velkou i kratší vzdálenost, zkoušeli si míč správně zpracovat a párkrát si zasprintovali, čeští hráči se opět rozhodli pro své oblíbené bago.

Deset hráčů bylo v malém kruhu a dva hráči se snažili těmto borcům sebrat míč. Byla u toho velká zábava, ne tak u sledování nepřesných přihrávek a centrů ve druhé půli. Viděl jsem spoustu zoufalých pohledů a pár jsem jich i adresoval.

Takhle to prostě nejde. Vím, jde o maličkost. Jenže i ona maličkost podtrhuje smíšený pocit z nedělního kvalifikačního střetnutí.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články