Zpět na » Ostatní » Startuje kvalifikace o mistrovství světa, Češi na úvod proti Severnímu Irsku

Startuje kvalifikace o mistrovství světa, Češi na úvod proti Severnímu Irsku

Startuje kvalifikace o mistrovství světa, Češi na úvod proti Severnímu Irsku © sportingnews.com - Fotbalisté Česka

0

Líbilo se

04.09. - PREVIEW Po vynikající generálce je na řadě ostrý start do kvalifikace o mistrovství světa v roce 2018. Česká reprezentace nastoupí v pražské Generali Areně proti Severnímu Irsku. A rozhodně nepůjde o žádnou jednoduchou záležitost. Přesto je náš výběr favoritem duelu.

Česká republika - Severní Irsko

Neděle, 20:45
Generali Arena, Praha

Svěřenci kouče Karla Jarolíma chtějí po úspěšné generálce vítězně vstoupit i do kvalifikace i mistrovství světa v roce 2018.

Prvním soupeřem ve skupině C budou Severní Irové, s touto reprezentací už má český výběr své zkušenosti. Před osmi lety bojoval o MS 2010, ale dvakrát uhrál jen bezbrankovou remízu.

Po duelu s Arménií ale všichni doufají, že tentokrát bude obrana Severního Irska překonána. A předvedená hra v přípravném utkání slibuje, že ne jen jednou.

Hosté se na mistrovství Evropy i přes jedinou výhru dostali do osmifinále, kde ovšem podlehli Walesu. Přípravné utkání na rozdíl od Česka neodehráli a i to může hrát svou roli.

Karel Jarolím proti Arménii postavil do obou poločasů zcela jiné jedenáctky a Češi nedali svému soupeři šanci. Spokojenost tedy byla na místě, nyní se jde ale do tuhého. A všichni ví, co je ve hře. "Je to klíčový zápas a nejen proto, že hrajeme s jedním z adeptů na postup. Je to začátek, a když se do toho vstoupí dobře, může se na to pak navázat. Věřím, že to v neděli zvládneme a vyhrajeme. Všichni jsou odhodlaní udělat vše," řekl záložník Jiří Skalák.

Podobně mluvil i obránce Michal Kadlec. "Bude to asi silnější soupeř než Arménie. Ale hra i výsledek s Arménií nás povzbudily. Ukázalo nám to, jakým směrem bychom chtěli jít. Ale v neděli to bude o něčem jiném," doplnil.

Trenér Karel Jarolím poté doplnil, že je stále na čem zlepšovat. Co se sestavy týče, řeší několik otazníků. V obraně místo Pokorného a Nováka mohou nastoupit Kadlec s Pudilem.

Jiné otazníky nejspíš nejsou. Novou jedničkou je Tomáš Vaclík, v útoku nastoupí Kadlec a Škoda a v záloze dostane šanci David Pavelka. Naopak na lavičce pravděpodobně zůstane Jiří Skalák. Utkání začíná ve 20:45 v pražské Generali Aréně.

Pravděpodobné sestavy:

Česko: Vaclík - Kadeřábek, Suchý, Pokorný, Novák - Kopic, Darida, Pavelka, Krejčí - V. Kadlec, Škoda

Severní Irsko: McGovern - McLaughlin, McAuley, McGivern, J. Evans - Ward, C. Evans, Davis, Norwood, Dallas - Lafferty

Tip FotbalPortal.cz: 3:1

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Anketa

Jak skončí utkání Česká republika - Severní Irsko?

Výhra domácích (3)

Výhra domácích 75,0%

Remíza (1)

Remíza 25,0%

Výhra hostů (0)

Výhra hostů 0,0%
Celkový počet hlasů: 4
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články