Zpět na » Skotsko: Premiership » Joe Hart po sezoně končí s fotbalem

Joe Hart po sezoně končí s fotbalem

Joe Hart po sezoně končí s fotbalem © iconsport.photo - Joe Hart

2

Líbilo se

22.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Brankář Celticu Glasgow Joe Hart pověsí v létě kopačky na hřebík. Bývalému reprezentantovi Albionu a gólmanovi Manchesteru City bude na konci sezony již 37 let, přičemž mu v létě vyprší stávající tříletá smlouva. Svůj konec kariéry oznámil v rozhovoru pro klubovou televizi.

„Vedl jsem rozhovory s Brendanem (Rodgersem) a se Steviem Woodsem (trenér brankářů) - informoval jsem je. Můžou tak skončit debaty, nad kterými lidé spekulují. Příští sezónu už zde nebudu pokračovat. Příští ročník nebudu hrát fotbal,“ objasnil Hart

„Fyzicky se cítím skvěle, jak to jen jde. Na svůj věk a na to, co jsem se svým tělem prováděl. Od 16 let hraju profesionálně. Snažil jsem se všemožně udržovat v co nejlepší formě a myslím, že jsem na vrcholu. Ale uvědomuji si, že čas běží a nechci, abych mě k odchodu donutilo moje tělo,“ dodal.

Hart debutoval v dospělém fotbale za celek Shrewsbury v dubnu 2004. Za národní tým odchytal celkem 75 utkání. Působil na několika adresách v Anglii, fanoušci nejspíš nezapomenou hlavně na jeho angažmá v Manchesteru City. Ve své domovině působil i v barvách West Hamu a Tottenhamu.

Brankář z ostrovů si odskočil i do Itálie, kde působil v dresu FC Turín. Poslední tři roky kariéry strávil v Celticu. Tam mimo jiné vyhrál v minulém ročníku Skotský pohár, čímž dovršil zisk tří hlavních trofejí v Anglii a ve Skotsku. Zařadil se tak po bok Sira Kennyho Dalglishe a Andreje Kanchelskise. V dresu Blues pak získal dvakrát ligový titul a jednou se radoval i z triumfu v Anglickém poháru.

Dominik Pánek / fotbalportal.cz

Nejnovější články