Zpět na » Premier League » Pep Guardiola: Nekritizujte Erlinga Haalanda. Hned vám zavře pusu

Pep Guardiola: Nekritizujte Erlinga Haalanda. Hned vám zavře pusu

Pep Guardiola: Nekritizujte Erlinga Haalanda. Hned vám zavře pusu © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Pep Guardiola

2

Líbilo se

21.02. - Pep Guardiola varoval kritiky Erlinga Haalanda, že jim zavře pusu, když jej budou kritizovat. Stalo se tak poté, co norský útočník posílil naděje Manchesteru City na titul v Premier League, když svým gólem rozsekl duel s Brentfordem. Citizens vyhráli 1:0 a Erling Haaland dál vládne střelcům Premier League.

Haalandův vítězný gól ze 71. minuty proti Brentfordu posunul City na druhé místo v tabulce - jen bod za vedoucí Liverpool -, když důrazně reagoval na řadu nevyužitých šancí při sobotní remíze s Chelsea.

Tento neúspěch Chelsea přišel jen několik dní poté, co Haalandovi zemřela babička, a manažer City Guardiola využil příležitosti po zápase, aby se vyjádřil k nedávným kritikám útočníka - a novinářům.

„Nejlepší střelce nebo útočníky, kteří dávají hodně gólů, nekritizujte, protože vám zavřou ústa, to je jisté,“ řekl Guardiola. „Dříve nebo později se to dostane.“

„Určitě, kdybych si měl vybrat jednoho hráče, který se bude probíjet na branku, vyberu si jeho.“

„Dva měsíce byl mimo hru se zraněním, není v nejlepší formě a zrovna měl neuvěřitelně těžký týden, protože přišel o babičku. To pro člověka není snadné.“

Na otázku, zda byl Haaland odhodlán zasáhnout do zápasu s Brentfordem poté, co se v médiích objevily diskuse o jeho výkonu proti Chelsea, Guardiola odpověděl, že by nikdy nechtěl být novinářem.

Když reportér položil další otázku, co je špatného na tom být novinářem, Pep odpověděl: „Jsem manažer,“ řekl. „Můj život je lepší než váš.“

Poté dodal, že jeho komentář nebyl osobní vůči novináři, který otázku položil.

Guardiola také uvedl, že belgický zadák Kevin de Bruyne, který se právě vrátil po pětiměsíční pauze, má problémy se stehenním svalem.

„Dnes jsme Kevina nemohli použít, protože měl nějaké bolesti v zadním stehenním svalu a já jsem nechtěl riskovat,“ řekl.

„Je v pořádku. Je to jen preventivní opatření, ale necítil se dobře, a tak jsme po pěti měsících pauzy nechtěli riskovat.“

Další rekord pro Haalanda

Další den, další kus historie pro Haalanda.

Jeho úterní vítězný gól proti Brentfordu nejenže posílil naděje Manchesteru City na titul, ale znamenal, že skóroval proti všem 21 soupeřům, proti kterým v Premier League nastoupil.

Harry Kane byl jediným hráčem v historii Premier League, který se postavil více než jednomu soupeři a skóroval proti všem, a to 32 z 32. Nyní se k němu přidává i Haaland.

Pouze dva další hráči hráli proti 20 a více týmům a neskórovali pouze proti jednomu z nich - Thierry Henry (34 z 35) a Sergio Aguero (32 z 33) - což ukazuje, jak působivé jsou jeho a Kaneovy úspěchy.

Ne že by Nor příliš přemýšlel o rekordech poté, co jeho neocenitelné vítězství zvedlo rostoucí pocit frustrace kolem Etihad Stadium, právě když se mnozí domácí fanoušci začali obávat dalšího problému.

Třiadvacetiletý hráč zmařil proti Chelsea devět střeleckých pokusů - což je nejvíce, kolik jich kdy v Premier League zaznamenal, aniž by skóroval - a jedenáctizápasová vítězná série City se chýlila ke konci.

Bylo to také pošesté v sedmi zápasech, kdy Haaland nenašel přesný cíl, protože někteří začali naznačovat - poněkud předčasně - že bojuje s formou.

Nebyly však žádné známky boje, protože využil podklouznutí Kristoffera Ajera, aby se dostal k míči a pak už si pelášil za gólem.

Tento gól ho posunul o dvě příčky dopředu v závodě o Zlatou kopačku na 17 v této sezóně, a má 53 gólů v 55 utkání Premier League.

To není špatné na muže, který je z formy.

Kam dál?

Michal Čermák /

Nejnovější články