Zpět na » Premier League » Už to tam zase padá. Erling Haaland rozhodl jediným gólem zápas s Brentfordem

Už to tam zase padá. Erling Haaland rozhodl jediným gólem zápas s Brentfordem

Už to tam zase padá. Erling Haaland rozhodl jediným gólem zápas s Brentfordem © iconsport.photo - Erling Haaland

0

Líbilo se

21.02. - V posledních zápasech byl Erling Haaland dost kritizován za to, že nedává góly. Velké šance pálil, jindy nebyl ve hře vůbec. Dvěma góly sice sestřelil Everton, ale stejně to nebyl jeho den. V Kodani se mu nedařilo a frustrace vyvrcholila při zápase s Chelsea. Norský reprezentant ale opět ukázal, že je kanonýr. Byl to právě on, kdo i přes utrápený výkon Cityzens dokázal rozhodnout s Brentfordem.

Erling Haaland je aktuálně jednou z největších postav fotbalového světa. Oproti minulé sezóně, kdy trhal střelecké rekordy a reálně hrál dobře, je ale letošek daleko za očekáváním. Nehraje dobře. Gólů dal stejně dost, ale v zápasech to není dobré. Má jen dar a obrovské schopnosti vytěžit z minima maximu, jako to už několikrát prokázal. Erling Haaland není někdo, na koho prostě budete rádi koukat. Hraje na čísla a výsledky. Takové ty wow momenty jako vloni letos nepřišly a je pod palbou kritiky.

Stojím si za tím, že po návratu po zranění Cityzens častokrát spíše brzdil. Dal 2 góly Evertonu, opět po špatném výkonu, ale v Lize mistrů v Kodani byl slabý, ubráněný a proti Chelsea to byla čistá tragédie. Nedokázal se prosadit přes Disasiho, párkrát hlavičkoval, ovšem bez nějakého úspěchu. Remízu zachraňoval Rodri. Včera doma Cityzens přivítali Brentford. Opět to nebyl ideální výkon, tentokráte ale od celého týmu. Jeden z nejslabších v sezóně. Přišla ale ona chvíle Erlinga Haalanda, kdy dokázal zase vytěžit maximum z minima.

Julian Álvarez norského kanonýra poslal do souboje s krajanem Kristofferem Ajerem, který ale podklouznul a díky tomu si to Haaland hasil přímo na Marka Flekkena. V samostatném úniku proměnil. Norský útočník tak tenhle zápas rozhodnul. Už to chtělo. Když odehraje dva tak slabé zápasy bez gólu, kritika je u "nejlepšího útočníka světa" naprosto na místě. Cityzens si v konkurenci rozjetého Liverpoolu a Arsenalu nemůže dovolit další přešlapy. Kvůli tomu prostě musí Haaland střílet a proměňovat. To je klíč k titulu.

Erling Haaland

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články