Zpět na » Portugalsko: Liga primeira » David Jurásek slaví první trofej v Benfice. K výhře v superpoháru gólem pomohl i Musa

David Jurásek slaví první trofej v Benfice. K výhře v superpoháru gólem pomohl i Musa © twitter.com - David Jurásek má první trofej

0

10.08. - David Jurásek má po svém přestupu do portugalské Benficy těžký úkol. Musí naradit dlouholetou oporu Alejandra Grimalda. V přípravě hrál skvěle, uvedl se krásným gólem při svém debutu a nyní slaví svou první trofej. Benfica totiž v portugalském superpoháru porazila Porto 2:0 a Jurásek odehrál celý vítězný druhý poločas. Gól navíc dával i bývalý útočník Slavie Petar Musa.

David Jurásek má za sebou životní sezónu. V dresu Slavie se z něj stal nejlepší krajní obránce ligy, fantastické výkony podával i v reprezentaci, a to především v Edenu proti Polsku. Nebylo tedy divu, že si vysloužil přestup. Podle Jaroslava Tvrdíka byl o mladého beka velký zájem ze všech top lig, ale on si nakonec vybral portugalskou Benficu Lisabon, která za něj zaplatila 14 milionů eur. V rámci přípravy se uvedl znamenitě. Hned při svém debutu proti Basileji vstřelil nádherný gól po centru Ángela Di Maríi.

Celou přípravu odehrál skvěle a bylo tak trochu překvapením, že v zápase portugalského superpoháru s Portem začínal Mihailo Ristič, bývalý bek Sparty. Po prvním poločase ale trenér Schmidt pochopil, že s Rističem hra nevypadá nejlépe a poslal do hry Juráska společně s Petarem Musou. Ze skóre 0:0 se stala výhra Benficy 2:0 a první trofej Juráska v novém působišti. A byl to právě i Petar Musa, kdo k výhře nad Portem přispěl gólem. Dalším střelcem byl Ángel Di María. Benfica bude i v lize hlavním favoritem a bude chtít navázat na povedené působení v Lize mistrů.