Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG je blízko podpisu Goncala Ramose z Benficy

PSG je blízko podpisu Goncala Ramose z Benficy

PSG je blízko podpisu Goncala Ramose z Benficy © iconsport.photo - Goncalo Ramos by měl zamířit do PSG

0

Líbilo se

03.08. - PSG mělo zájem o Harryho Kanea a Rasmuse Hojlunda. Zatímco Kane má zřejmě namířeno do Bayernu, Hojlund dokončuje přestup na Old Trafford. Paris Saint-Germain se tak zaměřilo na útočníka Benficy Goncala Ramose a podle médií je velmi blízko dohodě. Portugalský klub si opět slušně vydělá. Za svého útočníka dostane až 80 milionů eur.

Za Benficu Lisabon hraje Gncalo Ramos od roku 2013. Když mu bylo 19 let, debutoval v prvním týmu a hned se předvedl 2 góly. V pár zápasech se dokázal prosadit i v další sezóně, ale zlomový pro něj byl ročník 2021/22. Ramos byl náhradníkem za Núňeze, ale ukazoval svůj ohromný potenciál. Po jeho odchodu se stal v útoku jedničkou, dal 19 gólů v lize a v dalších soutěžích přidal dalších 8 gólů. A především se představil na světovém šampionátu, kde dokonce posadil Cristiana Ronalda a uvedl se hattrickem.

Jeho cenovku to vystřelilo do výšin. Už před minulou sezónou o něj měl zájem Newcastle. Benfica chtěla okolo 40 milionů eur a tak Magpies radši přivedli Alexandera Isaka za dvojnásobek. Zpětně toho asi nelitují. Ale Ramosova cenovka se nyní také dostala na 80 milionů eur. A je tu PSG. To chtělo posilu do útoku. Harry Kane do Paříže nechce a Rasmus Hojlund zamíří do Manchesteru United. Jako třetí volba tu tak je právě 22letý portugalský forvard. A že má v Paříži na co navazovat. Jeho krajan Pauleta je klubovou ikonou.

Podle Fabrizia Romana jsou kluby v pokročilých fázích jednání a domluva s Ramosem na 5leté smlouvě je na světě. Přestoupit by tedy měl za 80 milionů eur, ke kterým se ale můžou přidat i nemalé bonusy, pokud se mu v Paříži bude dařit. Úkol ale rozhodně nebude mít lehký. Známe situaci s Mbappém a nejen nároční fanoušci ho budou brát jako jeho náhradu. Především jde pak o posilu sportovního ředitele Luise Campose, nikoliv trenéra Enriqueho. V Paříži to vskutku nebude mít jednoduché a otázkou zůstává, jestli si vybral dobře.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články