Zpět na » Ostatní » Cristiano Ronaldo má další rekord. Je nejlepším hlavičkářem všech dob

Cristiano Ronaldo má další rekord. Je nejlepším hlavičkářem všech dob

Cristiano Ronaldo má další rekord. Je nejlepším hlavičkářem všech dob © iconsport.photo - Cristiano Ronaldo si připsal další rekord

2

Líbilo se

01.08. - To, že Cristiano Ronaldo miluje překonávání rekordů, je známá věc. Je hned několik takových, které se zdají být nepřekonatelné. Jakožto nejlepší střelec v dějinách fotbalu se včera stal i nejlepším hlavčkářem, když překonal 42 let starý rekord Němce Gerda Müllera. Jeho gól do sítě Monastiru v rámci Arab Club Champions Cupu měl číslovku 145.

Ronaldův Al-Nassr v soutěžní sezóně včera pokračoval zápasem s tuniským klubem Monastir. Připsal si suverénní výhru 4:1, která následovala po bezgólové remíze s Al-Shabab v rámci Arab Club Champions Cupu. V základní skupině ještě Ronaldův tým čeká egyptský Zamalek Káhira. Při pohodlné výhře se trefili Talisca, Ronaldo, Al Amri a Al Aliwa. Gól Cristiana Ronalda ale nebyl jen tak ledajaký. Vstřelil ho hlavičkou, čímž se stal hráčem, který dal historicky nejvíce gólů hlavou. Tenhle rekord vydržel nepokořen dlouhých 42 let.

Cristiano Ronaldo je jako mašina na rekordy. Kromě toho, že je nejlepším střelcem v dějinách fotbalu, má na kontě nejvíce zápasů i gólů co se týče reprezentací, nejvíce gólů v Lize mistrů, je nejsledovanějším sportovcem na Instagramu a nejlépe placeným fotbalistou historie. A tím bychom rozhodně neskončili. Včera si tedy připsal další rekord. Jeho gólová hlavička do sítě Monastiru byla rekordní. Doposud se o post nejlepšího hlavičkáře historie dělil s legendárním Gerdem Müllerem. Oba byli na čísle 144. Ronaldo se osamostatnil.

Po cestě k tomuto rekordu kromě ikony německého fotbalu a Bayernu Mnichov překonal legendu Realu Madrid Carlose Santillanu se 125 zásahy a Pelého se 124 zásahy. Tento rekord držel od roku 1981. Gerd Müller je navíc i druhým nejlépe hlavičkujícím střelcem historie světových šampionátů. Na turnajích v roce 1970 a 1974 dal hlavou 5 gólů. Nejlepším je jeho krajan Miroslav Klose, jenž je zároveň nejlepším střelcem mistrovství světa vůbec. Ze současných hráčů je v tabulce střelců hlavičkářů vysoko Luis Suaréz nebo Olivier Giroud.

David Suchý / sportsmanor.com

Nejnovější články