Zpět na » Portugalsko: Liga primeira » Benfica je po 4 letech mistrem Portugalska. Na titulu mají podíl i bývalé hvězdy Fortuna Ligy

Benfica je po 4 letech mistrem Portugalska. Na titulu mají podíl i bývalé hvězdy Fortuna Ligy

Benfica je po 4 letech mistrem Portugalska. Na titulu mají podíl i bývalé hvězdy Fortuna Ligy © iconsport.photo - Benfica Lisabon je mistrem Portugalska

1

Líbilo se

28.05. - Po roční pauze je to opět Benfica Lisabon, kdo nad hlavu zvedl trofej pro mistra Portugalska a oslavil ho se svými fanoušky. O 38. titulu rozhodli hráči suverénní výhrou nad Santa Clarou 3:0. Druhé Porto za Benficou zaostalo o pouhé 2 body. Třetí skončila Braga, čtvrtý Sporting. S Benficou titul oslavili i bývalí hráči Slavie i Sparty. Alexander Bah, Petar Musa a Mihailo Ristič.

Poslední titul Benficy se datuje až do roku 2019. 3 sezóny bez ligového prvenství je pro klub jako Benfica opravdová katastrofa. Před touto sezónou ale přišel zkušený německý trenér Roger Schmidt a bylo jasné, že Porto se má na co těšit a jisté nebude mít nic. Přišli hráči, kteří současný kádr skvěle dpolnili. Jde zejména o Enza Fernandéze, Alexandera Baha a Fredrik Aursnesse. Karty byly jasně rozdané. Pokud Benfica doma prohraje se Santa Clarou a Porto vyhraje s Vitórií Guimares, titul padne právě do jeho rukou.

A Draci opravdu Vitórii porazili a to přesvědčivě 3:0. Jenže stejným výsledkem skončil i zápas Benficy na Estádio da Luz. Už brzy se Benfica ujala vedení, když na centr Baha naskočil Goncalo Ramos. Po tečované ráně zvýšil Rafa Silva. Benfica byla dominantní a gólů mohla přidat o dost více. Další přišel až ve druhé půli a byl opravdu emotivní. Z penalty ho totiž dal Alejadnro Grimaldo, který se po sezóně s Benficou rozloučí a posílí Bayer Leverkusen. Zastavil se na 303 zápasech. Klubová legenda sezónu uzavřela. Benfica má titul.

Velkou měrou k němu pomohl i Alexander Bah. Ten byl ještě minulou sezónu v dresu Slavie ozdobou Fortuna Ligy. Benfica za něj zaplatila 8 milionů eur a mne si ruce. Dostal se do skvělé formy a i on má velký podíl na titulu. Z Fortuna Ligy si pamatujeme i jejího bývalého nejlepšího střelce Petara Musu. Ten ze Slavie do Benficy přestoupil po úspěšném hostování v Boavistě. V kádru najdeme i Mihaila Rističe, jenž odehrál 4 zápasy za Spartu v roce 2018. Poté se vydal do Montpellieru a od léta hraje za Benficu.

Benfica slaví titul po 4 letech

David Suchý / slbenfica.pt

Nejnovější články