Zpět na » Major League Soccer » Inter Miami bez zraněného Messiho zazdil šanci na svou druhou trofej. Ve finále US Open Cupu slavili hráči Houstonu

Inter Miami bez zraněného Messiho zazdil šanci na svou druhou trofej. Ve finále US Open Cupu slavili hráči Houstonu

Inter Miami bez zraněného Messiho zazdil šanci na svou druhou trofej. Ve finále US Open Cupu slavili hráči Houstonu © iconsport.photo - Tuhle šanci Inter nevyužil

0

Líbilo se

28.09. - Inter Miami měl jedinečnou možnost dosáhnout na svou druhou trofej v klubové historii. Bez Lionela Messiho ale svěřenci Gerarda Martína nedokázali porazit Houston Dynamo ve finále US Open Cupu, kam tento tým argentinský útočník dovedl. Znovu se tak ukázalo, že bez Lea Messiho je Inter Miami stále ještě hodně mil za top týmy, ačkoliv se bezpochyby zvedl.

Lionel Messi zvedl Inter Miami o několik úrovní výše. Nejenomže argentinský forvard sám svými výkony připspívá k výhrám a vybojoval jakožto nejlepší hráč i střelec Leagues Cup, první klubovou trofej v historii, ale své spoluhráče zvedl. Podívejme se na brankáře Drakea Callendera. Jedna ze slabin mužstva a po Messiho příchodu je to brankář pro reprezentaci. Leonardo Campaňa se trápil, po Messiho příchodu už dal 7 gólů. A tak bychom mohli pokračovat. Samozřejmě na tom ale má svojí zásluhu i Sergio Busquets, který řídí hru ze zálohy, Jordi Alba a také kouč Gerard Martíno.

Inter dostal druhou šanci na trofej v podobě US Open Cupu. Jenomže Lionel Messi si z reprezentační pauzy dovezl zranění, ke kterému se přidalo další v utkání s Torontem, kdy musel jít ze hry ještě během prvního poločasu, společně s Jordim Albou. Do posledních chvil nebylo jasné, jestli do zápasu s Houstonem bude moct zasáhnout. Nakonec kouči Martínovi chyběl. A ať chcete nebo ne, hráči jako Cremaschi, Robert Taylor a další vám nejlepšího fotbalistu historie nenahradí, stejně tak 19letý Noah Allen Jordiho Albu.

A tak to také dopadlo. Za přítomnosti jednoho z majitelů, basketbalové superstar Jamese Hradena, se fotbalisté Houstonu ve Fort Lauderdale ujali vedení po 24 minutách. Povedenou spolupráci fantasticky zakončil nechytatelnou ránou Griffin Dorsey. Ještě do konce prvního poločasu na něj dokázal navázat z penalty Maročan Amine Bassi. Ačkoliv i Miami mělo nějaké šance, snížit dokázalo až ve druhé minutě nastavení druhé půe. To se trefil Josef Martínez a o výhru už Houston Dynamo nepřipravil. Inter Miami bez Lionela Messiho šanci na druhou trofej nevyužil.

Houston Dynamo

David Suchý / goal.com

Noviny
Nejnovější články