Zpět na » Francie: Ligue 1 » Pokud Mbappé zůstane věrný PSG, dostane od klubu 90 milionů eur

Francie: Ligue 1 - Pokud Mbappé zůstane věrný PSG, dostane od klubu 90 milionů eur

Pokud Mbappé zůstane věrný PSG, dostane od klubu 90 milionů eur © iconsport.photo - Kylian Mbappé

0

Líbilo se

24.05. - Peníze, peníze a zase jen peníze. PSG prostě nemá jak jinak udržet Kyliana Mbappého. Sportovní stránka klubu je otřesná, nic v něm nefunguje a nevypadá to, že by se mělo něco měnit k lepšímu. I proto se rojí spekulace o tom, že největší hvězda PSG by už toto léto mohla zamířit do Realu Madrid. Pokud ale Mbappé odmítne a zůstane, klub mu údajně slíbil 90 milionů eur.

Kylian Mbappé do Paříže přišel po famózní titulové sezóně v Monacu v roce 2017. Stal se po kolegovi Neymarovi druhým nejdražším fotbalistou planety a začal psát svůj neuvěřitelný příběh. V Paříži vedle Eiffelovy věže vystavěl pyramidu z gólů. Nikdo nikdy nedal za PSG více branek. Postupně překonal Pauletu, Ibrahimoviče i Cavaniho. Stal se nejlépe placeným hráčem planety, než ho překonal Ronaldo ze Saudské Arábie. V 24 letech si dvakrát zahrál finále mistrovství světa a jeho hodnota se blíží 200 milionům eur. Mbappé je golbální megastar.

V PSG si toho jsou moc dobře vědomi. Když měl v létě namířeno do Realu Madrid, dostal, jak už jsem zmínil, smlouvu, jenž byla tou vůbec největší, jakou kdy fotbal viděl. Spekulovalo se i o obrovském podpisovém bonusu a obřích pravomocech, které měl Mbappé dostat od vedení. Vše bylo asi trochu nafouknuté, ale Mbappé se stal v Paříži opravdu nedotknutelným. Jenže okolnosti jsou jiné než byly před začátkem sezóny. PSG nehraje dobře, vypadlo už v osmifinále Ligy mistrů, kdy nebylo schopné dát gól Bayernu, jehož obranu následně doslova přejel Manchester City a fanoušci se bouří.

Většinu kritiky sice schytává Neymar s Messim, ale celkově není situace příjemná a to ani pro Mbappého. Proto se nyní mluví o tom, že svého rozhodnutí lituje a vyloučen není jeho odchod z Parku princů ještě ped skončením jeho smlouvy v létě 2024. Mluví se zase hlavně o Realu Madrid. Ten ale plánuje přivést Bellinghama a další stovky milionů za Mbappého znějí šíleně. PSG se ale údajně již pojistilo a pro Mbappého mají odměnu, pokud PSG zůstane věrný a Realu Madrid řekne ne. Ta odměna je v podobě 90 milionů eur, což je jeho roční plat v PSG. PSG zkrátka nic jiného v rukávu nemá.

David Suchý / rmcsport.bfmtv.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články